Trener Online czy warto?

Chcesz schudnąć, wyrzeźbić brzuch, a może zbudować szerokie barki czy wymodelować pośladki i po wielu nieudanych próbach postanawiasz, że tym razem potrzebujesz pomocy. Zastanawiasz się Trener Online jest w stanie Tobie pomóc.

Wielu osób myśli, że to nie ma sensu. Niby jak online? Na odległość współpracować z trenerem? To niemożliwe.

A jednak!

Ostatnio taka forma współpracy stałą się bardzo popularna. Z pewnością od kiedy panuje na całym świecie wirus. Ze względu, którego zostały zamknięte na pewien okres fitness kluby i to zmusiło nas do samodzielnego treningu w domu.

Dziś odpowiem na pytanie czy warto podjąć podjąć współpracę online z Trenerem. Jakie są minusy, korzyści, na co zwrócić uwagę wybierając Trenera. Zobaczysz jak wygląda taka współpraca na podstawie tego jak ja pracuje (inni Trenerzy mogą pracować w inny sposób lecz podejrzewam, że podobny).

TRENER ONLINE TO NIE TRENER PERSONALNY

Twoje obawy, że to może nie działać wynikają z prostego powodu. Porównujesz współpracę Trenera Online z współpracą z Trenerem Personalnym na żywo.

Co jest błędem.

Do pewnego stopnia współpraca wygląda podobnie (a nawet identycznie). Różnicą i jednocześnie DUŻYM minusem jest to, że Trener Online nie jest obecny przy Tobie na treningu. A Ty działasz samodzielnie z rozpiską planu treningowego.

Minus ten wiąże się z tym, że trening:

 • nie jest tak bezpieczny jak przy obecności Trenera
 • Trener nie kontroluje Twojej techniki
 • popełniasz więcej błędów na treningu
 • nie masz wsparcia
 • możesz nie mieć oczekiwanych efektów
 • nikt nie motywuje Cię do wykonania jeszcze kilku (tych najważniejszych) ostatnich powtórzeń przez co możesz nie dawać z siebie maksa na treningu

Czyli wszystkie korzyści jakie daje OBECNOŚĆ Trenera odpadają przy współpracy online i musisz sobie poradzić sam z treningiem. Działasz na podstawie rozpisanego, indywidualnego planu treningowego, który jest stworzony pod Twoje cele oraz możliwości.

Co może okazać się sporym wyzwaniem, nie do przeskoczenia. Szczególnie przez te mniej zmotywowane osoby do treningów lub osoby początkujące, które są jeszcze zagubione i nie mają pojęcia jak się poruszać w fitness klubie.

Warto jednak zaznaczyć, że przy współpracy online masz możliwość nagrania swojego treningu. W związku z tym Trener da Ci feedback co należy poprawić w technice.

Nie jest to oczywiście to samo co fizyczna obecność Trenera na treningu i korygowanie błędów na bieżąco ale to też świetnie się sprawdza. Widzę to po swoich podopiecznych online jak z treningu na trening poprawiaj swoja technikę. WIĘC TO DZIAŁA.

Właśnie i przejdźmy do najważniejszego pytania…

CZY WSPÓŁPRACA Z TRENEREM ONLINE DZIAŁA?

Oczywiście, że tak! Jestem Trenerem Online od wielu lat i współpracuje z Polakami, którzy zamieszkują cały świat (USA, UK, Norwegia, Niemcy, inne miasta w Polce).

Mieszkam w niedużym ale niezwykłym Białymstoku. A podopiecznym mam nawet po drugiej stronie globu i mogę śmiało powiedzieć, że taka forma współpracy na odległość jest BARDZO SKUTECZNA.

Podopieczny ma jasny plan działania. Otrzymuje trening, dietę, wytyczne co należy robić. Nie musi się zastanawiać co jeść, jak ćwiczyć, w jaki sposób osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Wszystko ma już przygotowane przez Trenera, dzięki temu może się skupić na wykonaniu tego co należy zrobić. I jeśli się odpowiednio zaangażuje to wyniki są rewelacyjne.

JAK ZACZYNA SIĘ WSPÓŁPRACA Z TRENEREM ONLINE?

Współpraca z Trenerem Online zaczyna się od obszernej ankiety. Z której Trener dowie się o nowym podopiecznym czegoś więcej m.in. pozna słabe strony i jaki masz cel.

Ankieta zawiera pytania m.in. o:

 • jak wygląda aktywność w ciągu dnia
 • przeciwwskazaniach do treningu
 • aktualnym odżywianiu
 • stanie zdrowia
 • kontuzjach
 • celu

To właśnie na podstawie ankiety Trener wie jak DZIAŁAĆ Z PODOPIECZNYM. Jaki ma cel, czy to osoba początkująca czy zaawansowana oraz układa indywidulalne plany. Twoje plany, pod Twoje cele, styl życia i pracy.

TRENER ONLINE KORZYŚCI Z WSPÓŁPRACY

1. Indywidualna dieta

Dlaczego tylko nieliczny wytrzymują na diecie i notują cały czas wspaniałe wyniki, a cała reszta poddaje się po 4 tygodniach? Odpowiedzią jest indywidualne podejście. Dieta dla każdego z nas powinna bardziej lub mniej się różnić. Zależy to od wielu czynników np. zdrowia, trybu życia, preferencji żywieniowych.

 • Nie masz czasu na 5 posiłków dziennie? Wolisz 3 porcje. Proszę bardzo.
 • Nie chcesz mieć w diecie niektórych produktów lub masz uczulenia, nietolerancje. Proszę bardzo.
 • Lubimy inne smaki. Jedni lubią gotować i mają na to czas, a inni nie lubią lub nie mają na to czasu.

To wszystko i wiele więcej powinna uwzględniać dieta. Twoja indywidualna dieta. Teraz rozumiesz dlaczego dieta, którą stosuje Twoja koleżanka prawdopodobnie nie będzie tak samo skuteczna dla Ciebie. Bo nie jest Twoja.

2. Profesjonalny indywidualny plan treningowy

Ten głupi błąd czyli brak dobrego planu treningowego kosztuje wiele osób brak efektów lub efekty zupełnie nie tu gdzie trzeba np. rozbudowanie ud u kobiety, kiedy tego nie potrzebuje.

Rozwiązaniem, które spowoduje, że zaczniesz mieć efekty takich jakie oczekujesz jest indywidualny plan treningowy. Treningi aby był skuteczny musi być dopasowany do Twojego celu, stażu i sylwetki aby poprawić jej słabe strony.

Trening…
Po porodzie.
W domu.
Na siłowni.
Dla niej.
Dla niego.
Na masę.
Na redukcję.
Dla początkujących, zaawansowanych.

To wszystko ma znacznie!

Podobnie jak z dietą, trening Twojej koleżanki lub ściągnięty od ulubionej fit gwiazdy z Instagrama nie zadziała tak samo na Ciebie. Bo może się okazać, że ten trening jest z priorytetem na rozbudowę nóg, których Ty już nie chcesz powiększać. I po kilku miesiącach takiego treningu okazuje się, że masz 5 cm więcej w udzie. I nie mieścisz się w ulubione spodnie. DLATEGO WAŻNE JEST INDYWIDUALNE PODEJŚCIE.

Ty potrzebujesz swój spersonalizowany plan treningowy, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. A dobry Trener dla ułatwienia zapewni materiały wideo do każdego ćwiczenia abyś nie musiał się zastanawiać co masz teraz robić.

trener online

3. Monitorowanie efektów i wprowadzanie na bieżąco zmian

Co to oznacza? Regularnie wysyłasz raporty z tego jak Ci idzie. Jakie masz samopoczucie, sen, motywację, tabela z obwodami. Dzięki temu…

 • Po pierwsze zyskujesz większą motywację bo masz czarno na białym jakie osiągasz efekty, jak się zmienia sylwetka, samopoczucie. WIDZISZ EFEKTY!
 • Po drugie jest to kontrola postępów i sygnał czy wszystko idzie jak należy.
 • Po trzecie dla Trenera to informacja czy należy JUŻ wprowadzać zmiany w planach (podkręcić plan). Mówiąc inaczej nie działasz na oślep wprowadzając niepotrzebne zmiany tylko Trener wprowadza je wtedy kiedy naprawdę trzeba.

Dzięki temu droga do celu staje się prostsza, a Trener dba o to aby była jak najkrótsza.  A Ty przestajesz się zastanawiać się nad tym czy wszystko idzie jak należy, tylko robisz swoje. Czy tak nie jest łatwiej?

4. Wsparcie w słabszych chwilach lub kopniak w tyłek wtedy kiedy jest konieczny

Bardzo częsty problem, który potrafi każdego zniechęcić do pracy nad lepszą wersją siebie jest brak wsparcia. Szczególnie kiedy go nie masz ze strony najbliższych.

W takich chwilach uzyskasz wsparcie od Trenera dzięki czemu odzyskasz motywację i to Ci pozwoli dalej działać. Jest to TA korzyść, której wielu potrzebuje!

5. Suplementacja

Rynek jest przesiąknięty suplementami, które nie działają albo nie są Tobie potrzebne. Na które wydajesz swoje pieniążki z nadzieją, że ta magiczna kapsułka rozwiąże Twój problem.

Co się okazuje to jedyne co chudnie to nie Ty, a Twój portfel.

Suplementacja to może 5% sukcesu. Dlatego warto wiedzieć co stosować, a czego unikać. Na suplementach można sporo zaoszczędzić. (Zobacz wpis – Jak zaoszczędzić 80% na suplementach)

6. Dostęp do wiedzy, sekretów, trików profesjonalistów

Ja np. mam 18 lat doświadczenia w odchudzaniu i kształtowaniu sylwetki. Przyznasz, że fajnie jest mieć dostęp do tak dużego doświadczenia.

Podczas współpracy Trener Online doradzi, podpowie, wytłumaczy, przedstawi triki, które ułatwią osiąganie celów. Zawsze pojawiają się pytania lub sytuacje, w których nie jesteś pewny co należy zrobić np. wyjazd na wakacje i co wtedy z dietą?

Ty pytasz, Trener odpowiada. Osobisty doradca w osiąganiu celów.

7. Skuteczne metody bez tracenia czasu na to co nie działa

Wiem, że nie chcesz tracić czasu na coś co nie działa, nikt nie chce. A niestety często tak się dzieje, szczególnie kiedy jesteś osobą początkującą i masz jeszcze małe pojęcie o odżywianiu i treningu.

Przez co chodzisz na zajęcia, które nie pomogą Ci w osiągnięciu Twoich celów. Stosujesz diety, które nie są dla Ciebie. Tracisz czas i energię, a nie musi tak być.

8. Cena

To właśnie cena jest tym czynnikiem, który przekonuje wiele osób do podjęcia współpracy z Trener Online, a nie Trenerem Personalnym.

Nie ma co się oszukiwać ale treningi personalne na żywo są drogie! Jest to usługa premium i nie każdy może sobie pozwolić na wydatek ok. 1000 zł miesięcznie na Trenera.

Dlatego współpraca online zyskuje taką popularność bo nie obciąża tak mocno portfela. A Ty otrzymujesz pomoc profesjonalisty, a efekty są porównywalne.

CZY POTRZEBUJESZ CZEGOŚ WIĘCEJ?

Podczas współpracy z Trenerem Online otrzymujesz wszystko czego Ci trzeba aby osiągnąć Twój cel. Plany treningowe, dietę, suplementację, wsparcie, wiedzę, skuteczne metody, monitorowanie postępów.

Twoim zadaniem jest po prostu trzymać się planów, wytycznych i notować z tygodnia na tydzień wyniki.

Jedynym minusem jak już wspomniałem wcześniej jest brak obecności Trenera Online na treningu. Co może być dla niektórych nie do zaakceptowania. To idealny moment aby przedstawić dla kogo taka współpraca nie będzie dobra.

TRENER ONLINE DLA KOGO NIE JEST TAKA WSPÓŁPRACA

Na pewno współpraca online NIE JEST dla osób, które wymagają obecności trenera na treningu np. powroty po kontuzjach, przygotowanie motoryczne, praca nad odpowiednimi wzorcami ruchu, trening medyczny.

Co do osób początkujących, które np. chcą schudnąć. Tutaj można spojrzeć na to z dwóch stron.

Z jednej strony jako Trener Personalny zalecam każdej osobie zaczynającej przygodę z treningiem wybrać się do Trenera na żywo. Aby nauczył techniki ćwiczeń ale zdaje sobie sprawę, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Ceny są kosmiczne.

Dlatego z drugiej strony Trener Online jest rozwiązaniem może nie idealnym ale lepszym od działania na własną rękę. Bo przynajmniej wiesz co należy robić. A o technikę ćwiczeń zawsze można dopytać instruktora na siłowni lub znajomego, który już ma doświadczenie. 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC TRENERA ONLINE

 • Przede wszystkim na opinie osób, które już korzystały z pomocy. Jak się wypowiadają o trenerze, jaki był kontakt z trenerem, czy mają efekty.
 • Kolejną kwestią na którą warto zwrócić uwagę są metamorfozy. Metamorfozy nie tyko sylwetki ale również życia podopiecznego, które zazwyczaj podopieczni opisują w opiniach. Widząc jak się na plus zmieniła sylwetka oraz życie podopiecznego to najlepszy dowód czy Trener jest dobry w tym co robi. (przykład takiej opinii widzisz niżej)
opinia trener online
 • Warto też dowiedzieć się jakie Trener ma doświadczenie w prowadzeniu podopiecznych oraz stażu treningowym (staż treningowy co prawda nie wiele mówi o wiedzy ale zawsze jest jakąś wskazówką).

  Im bardziej zaawansowaną osobą jesteś tym bardziej polecam kogoś z dłuższym stażem pracy jako Trener. Chyba nie chcesz trafić na Trenera, który dopiero rok temu rozpoczął swoje treningi i jest świeżo po kursie. A Ty trenujesz już od 10 lat. To Ty możesz być Trenerem takiego Trenera 😉
 • Zwróć tez uwagę jaką dany Trener ma specjalizację. Inaczej mówiąc czy zajmuje się podobnymi osobami do Ciebie.

  Trenerzy są różni i często są wyspecjalizowani w jednym konkretnym przypadku. Nie da się być dobrym we wszystkim (znasz to… jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego).

  I tak jedni prowadzą zawodników fitness i kulturystyki, inni są dobrzy w odchudzaniu Kowalskiego, kolejni trenują tylko kobiety lub mężczyzn. Itd. Idź do tego, który pomaga osobom takim jak Ty.  
 • Może to Cię zaskoczy co teraz napiszę ale gdybym JA był osobą poszukującą trenera NIE korzystał bym z pomocy popularnych trenerów.

  Dlaczego?

  Zastanów się jeśli mamy bardzo popularnego trenera, który przyjmuje każdego do współpracy. To coś tu śmierdzi… skoro mało znany Trener ma pełne ręce roboty. To czy popularny Trener naprawdę Ciebie prowadzi? Śmiem w to wątpić.

  Ma swój team innych Trenerów od roboty. Co nie znaczy, że to jest coś gorszego. Bo również możesz mieć efekty i jeśli to Ci pasuje to spoko ale wydaje mi się, że jak chcesz z kimś współpracować to chcesz współpracować właśnie z nim. A nie z „jakimś” Trenerem, który pracuje pod marką tego konkretnego Trenera.

  Dlatego szukałbym wśród tych mniej popularnych trenerów również skutecznych.

PODSUMOWUJĄC

Trener Online teraz już masz obraz tego jak wygląda taka współpraca. Pomyśl o ile prościej i szybciej osiągniesz to co jest Twoim celem jeśli będziesz działać z konkretnymi planami, wsparciem i wiedzą kogoś bardziej doświadczonego.

Warto zaznaczyć, że nie wystarczy „mieć” Trenera i wyniki będą. Jest to współpraca obu stron. I Ty jako podopieczny również musisz się zaangażować. Trener zapewnia Ci wszystko czego potrzebujesz do osiągnięcia celu (daje Ci narzędzia) i dba o to aby droga do celu była jak najkrótsza. A zadaniem podopiecznego jest po prostu wykonać określone zadanie i trzymać się planu. W ten sposób wspólnie osiągacie Twoje cele.

Jeśli trafisz na dobrego Trenera do jemu będzie zależeć na Twojej metamorfozie tak samo jak Tobie. Co jest ogromnym plusem bo dołoży ze swojej strony wszelkich starań aby osiągnąć Twój cel. Dla niego to będzie kolejna zadowolona osoba, dobra opinia i wizytówka (Twoja metamorfoza). A Ty dostajesz to co pragniesz np. kratę na brzuchu czy piękne wymodelowane pośladki.

Dlatego warto rozważyć taka współpracę.

Oczywiście współpraca online nie jest dla każdego. Nie jest też rozwiązaniem idealnym ale jest na pewno lepszym rozwiązaniem niż działanie bez wiedzy na własną rękę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *