Trener Online czy warto?

Twoim marzeniem jest schudnąć, wyrzeźbić brzuch, a może zbudować szerokie barki lub wymodelować pośladki. Po wielu nieudanych próbach samodzielnej walki dojrzałaś do decyzji, że tym razem bez pomocy nie ma to sensu i zastanawiasz się czy Trener Online jest w stanie Ci pomóc.

Wiele osób myśli, że to nie ma sensu. Online? Na odległość współpracować z trenerem? To niemożliwe. Ale z drugiej strony jest tyle świetnych metamorfoz sylwetki robionych na odległość, że miotasz się z myślami, skoro im się udało więc chyba to działa.

Tak to działa!

Ostatnio taka forma współpracy zyskuje na popularności ale to nie jest coś nowego. W taki sposób już od wielu lat współpracują zawodnicy sportów sylwetkowych z trenerami z całego świata. I mimo, że mają trenera po drugiej stronie glob udaje im się osiągnąć niesamowite rezultaty i wygrywać zawody na najwyższym szczeblu.

Skoro najlepsi korzystają z takiej współpracy, to chyba dobry dowód, że to działa.

Dziś odpowiem na kilka pytań

 1. Czy warto podjąć współpracę online z Trenerem?
 2. Minusy i plusy takiej współpracy?
 3. Na co zwrócić uwagę wybierając Trenera?
 4. Zobaczysz jak wygląda taka współpraca. – (to nie jest odpalenie Youtuba i skakanie przed monitorem)
 5. Dla kogo NIE jest taka współpraca? – bardzo ważne.

TRENER ONLINE TO NIE TRENER PERSONALNY

Zacząć należy od tego, że Trener Online to nie Trener Personalny tzn. też personalny ale na odległość. Jaka jest różnica? O tym za chwilę.

Twoje obawy, że to może nie działać wynikają z prostego powodu. Porównujesz współpracę Trenera Online z współpracą z Trenerem Personalnym na żywo.

Co jest błędem!

Do pewnego stopnia współpraca wygląda podobnie (a nawet identycznie). Różnicą i jednocześnie DUŻYM minusem jest to, że Trener Online NIE jest obecny przy Tobie na treningu. A Ty działasz samodzielnie z rozpiską planu treningowego.

Minus ten wiąże się z tym, że trening

 • nie jest tak bezpieczny jak przy obecności Trenera
 • Trener nie kontroluje Twojej techniki
 • popełniasz więcej błędów na treningu
 • nie masz wsparcia
 • możesz nie mieć oczekiwanych efektów
 • nikt nie motywuje Cię do wykonania jeszcze kilku (tych najważniejszych) ostatnich powtórzeń przez co możesz nie dawać z siebie maksa na treningu

Czyli wszystkie korzyści jakie daje OBECNOŚĆ Trenera, odpadają przy współpracy online i musisz sobie poradzić sama z treningiem, motywacją i zaangażowaniem. Działasz na podstawie rozpisanego, indywidualnego planu treningowego, który jest stworzony pod Twoje cele oraz możliwości.

Co może okazać się sporym wyzwaniem, nie do przeskoczenia. Szczególnie przez te mniej zmotywowane osoby do treningów lub osoby początkujące, które są jeszcze zagubione i nie mają pojęcia jak się poruszać w fitness klubie.

Warto jednak zaznaczyć, że przy współpracy online masz możliwość nagrania swojego treningu lub problematycznych ćwiczeń i przesłać do Trenera, który da Ci feedback co należy poprawić w technice.

Nie jest to, to samo co fizyczna obecność Trenera na treningu i korygowanie błędów na bieżąco ale też świetnie się sprawdza. Widzę to po swoich podopiecznych online jak z treningu na trening poprawiaj swoja technikę.

Przejdźmy do najważniejszego pytania…

CZY WSPÓŁPRACA Z TRENEREM ONLINE DZIAŁA?

Oczywiście, że tak! Jestem Trenerem Online i od wielu lat współpracuje z Polakami, którzy zamieszkują np. USA, UK, Norwegia, Niemcy, inne miasta w Polce. Jesteśmy wszędzie!

Ja mieszkam w niedużym ale niezwykłym Białymstoku. A podopiecznym mam nawet po drugiej stronie globu i mogę śmiało powiedzieć, że taka forma współpracy na odległość jest BARDZO SKUTECZNA.

Podopieczny otrzymuje jasny plan działania, trening, dietę, wytyczne co należy robić. Nie musi się zastanawiać co jeść, jak ćwiczyć, w jaki sposób osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Wszystko ma przygotowane przez Trenera. Podopieczny ma jedynie trzymać się wytycznych. I jeśli się odpowiednio zaangażuje to wyniki są rewelacyjne.

JAK ZACZYNA SIĘ WSPÓŁPRACA Z TRENEREM ONLINE?

Współpraca z Trenerem Online zaczyna się od obszernej ankiety. Z której Trener dowie się o nowym podopiecznym czegoś więcej m.in. pozna słabe strony, cele, doświadczenie, jak wygląda kwestia zdrowia itp.

Ankieta zawiera pytania m.in. o:

 • jak wygląda aktywność w ciągu dnia
 • przeciwwskazaniach do treningu
 • aktualnym odżywianiu
 • stanie zdrowia
 • kontuzjach
 • celu

Na podstawie takiej ankiety Trener wie jak DZIAŁAĆ Z PODOPIECZNYM. Jaki ma cel, czy to osoba początkująca czy zaawansowana oraz układa indywidualne plany. Twoje plany, pod Twoje cele, styl życia i pracy.

TRENER ONLINE KORZYŚCI Z WSPÓŁPRACY

1. Indywidualna dieta

Dlaczego tylko nieliczni wytrzymują na diecie i notują cały czas wspaniałe wyniki, a cała reszta poddaje się po 4 tygodniach? Odpowiedź to indywidualne podejście.

Dieta dla każdego z nas powinna bardziej lub mniej się różnić. Zależy to od wielu czynników np. zdrowia, trybu życia, preferencji żywieniowych. I np.:

 • Nie masz czasu na 5 posiłków dziennie? Wolisz 3 porcje. Da się zrobić.
 • Nie chcesz mieć w diecie niektórych produktów lub masz nietolerancje. Proszę bardzo.
 • Lubimy inne smaki.
 • Jedni lubią gotować i mają na to czas. a inni nie lubią lub nie mają czasu.

To wszystko i wiele więcej powinna uwzględniać dieta. Twoja indywidualna dieta. Teraz rozumiesz dlaczego dieta, którą stosuje Twoja koleżanka prawdopodobnie nie będzie tak samo skuteczna dla Ciebie. Bo nie jest Twoja.

2. Profesjonalny indywidualny plan treningowy

Ten głupi błąd, czyli brak dobrego planu treningowego kosztuje wiele osób brak efektów lub efekty zupełnie nie tu gdzie trzeba np. rozbudowanie ud u kobiety, kiedy tego nie potrzebuje.

Rozwiązaniem, które spowoduje, że zaczniesz mieć efekty takie jakie oczekujesz jest indywidualny plan treningowy. Treningi aby był skuteczny musi być dopasowany do Twojego celu, stażu i sylwetki aby poprawić jej słabe strony.

Treningi są różne. Może to być trening…

Pań po porodzie.
W domu.
Na siłowni.
Dla niej.
Dla niego.
Na masę.
Na redukcję.
Dla początkujących, zaawansowanych.

To wszystko ma znacznie!

Podobnie jak z dietą, trening Twojej koleżanki lub ściągnięty od ulubionej fit gwiazdy z Instagrama nie zadziała tak samo na Ciebie. Bo może się okazać, że ściągnięty trening jest z priorytetem na rozbudowę nóg, których Ty już nie chcesz powiększać.

I po kilku miesiącach takiego treningu okazuje się, że masz 5 cm więcej w udzie. I nie mieścisz się w ulubione spodnie. DLATEGO TAK WAŻNE JEST INDYWIDUALNE PODEJŚCIE. Masz poprawić sylwetkę, a nie pogarszać sprawę.

Ty potrzebujesz swój spersonalizowany plan treningowy, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele.

3. Monitorowanie efektów i wprowadzanie na bieżąco zmian

Co to oznacza? Regularnie wysyłasz raporty jak Ci idzie. Jakie masz samopoczucie, sen, motywację, tabela z obwodami. Dzięki temu…

 • Po pierwsze zyskujesz większą motywację bo masz czarno na białym jakie osiągasz efekty, jak się zmienia sylwetka, samopoczucie. WIDZISZ EFEKTY!
 • Po drugie jest to kontrola postępów i sygnał czy wszystko idzie jak należy.
 • Po trzecie dla Trenera to informacja czy należy JUŻ wprowadzać zmiany w planach (podkręcić plan). Mówiąc inaczej nie działasz na oślep wprowadzając niepotrzebne zmiany tylko Trener wprowadza je wtedy kiedy naprawdę trzeba.

Dzięki temu droga do celu staje się prostsza, a Trener dba o to aby była jak najkrótsza.  A Ty przestajesz się zastanawiać się nad tym czy wszystko idzie jak należy, tylko robisz swoje. Czy tak nie jest łatwiej?

4. Wsparcie w słabszych chwilach lub kopniak w tyłek wtedy kiedy jest konieczny

Bardzo częsty problem, który potrafi każdego zniechęcić do pracy nad lepszą wersją siebie jest brak wsparcia. Szczególnie kiedy go nie masz ze strony najbliższych.

W takich chwilach uzyskasz wsparcie od Trenera dzięki czemu odzyskasz motywację i to Ci pozwoli dalej działać. Jest to ta korzyść, której wielu potrzebuje! A Ty potrzebujesz wsparcia?

5. Suplementacja

Rynek jest przesiąknięty suplementami, które nie działają albo nie są Tobie potrzebne. Na które wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze z nadzieją, że ta magiczna kapsułka rozwiąże Twój problem.

Co się okazuje jedyne co chudnie to nie Ty, a Twój portfel.

Suplementacja to może 5% sukcesu. Dlatego warto wiedzieć co stosować, a czego unikać. Na suplementach można sporo zaoszczędzić. (Zobacz wpis – Jak zaoszczędzić 80% na suplementach)

6. Dostęp do wiedzy, sekretów, trików profesjonalistów

Ja np. mam 18 lat doświadczenia w odchudzaniu i kształtowaniu sylwetki. Przyznasz, że fajnie jest mieć dostęp do tak dużego doświadczenia.

Podczas współpracy Trener Online doradzi, podpowie, wytłumaczy, przedstawi triki, które ułatwią osiąganie celów. Zawsze pojawiają się pytania lub sytuacje, w których nie jesteś pewna co należy zrobić np. wyjazd na wakacje i co wtedy z dietą? Trzymać czy odpuścić?

Ty pytasz, Trener odpowiada. Trener to osobisty doradca w osiąganiu celów sylwetkowych.

7. Skuteczne metody bez tracenia czasu na to co nie działa.

Wiem, że nie chcesz tracić czasu na coś co nie działa, nikt nie chce. A niestety często tak się dzieje, szczególnie kiedy jesteś osobą początkującą i masz jeszcze małe pojęcie o odżywianiu i treningu.

Przez co chodzisz na zajęcia fitness, które nie pomogą Ci w osiągnięciu Twoich celów. Stosujesz diety, które nie są dla Ciebie dobre. Tracisz czas i energię, a efektów nie widać. A nie musi tak być.

8. Cena

To właśnie cena jest tym czynnikiem, który przekonuje wiele osób do podjęcia współpracy z Trener Online, a nie Trenerem Personalnym.

Nie ma co się oszukiwać ale treningi personalne na żywo to usługa premium i są drogie! Nie każdy może sobie pozwolić na wydatek ok. 1500 zł miesięcznie na Trenera.

Dlatego współpraca online zyskuje taką popularność bo nie obciąża tak mocno portfela. A Ty otrzymujesz pomoc profesjonalisty, a efekty są porównywalne.

CZY POTRZEBUJESZ CZEGOŚ WIĘCEJ?

Podczas współpracy z Trenerem Online otrzymujesz wszystko czego Ci trzeba aby osiągnąć Twój cel. Plany treningowe, dietę, suplementację, wsparcie, wiedzę, skuteczne metody, monitorowanie postępów.

Twoim zadaniem jest “jedynie” trzymać się planów, wytycznych i obserwować jak z miesiąca na miesiąc zmienia się Twoja sylwetka.

Jedynym minusem, jak już wspomniałem na początku wpisu jest brak obecności Trenera Online na treningu. Co może być dla niektórych nie do zaakceptowania. I to idealny moment aby przedstawić dla kogo taka współpraca NIE będzie dobra.

TRENER ONLINE DLA KOGO NIE JEST TAKA WSPÓŁPRACA

Na pewno współpraca online NIE JEST dla osób, które wymagają obecności trenera na treningu np. powroty po kontuzjach, przygotowanie motoryczne, praca nad odpowiednimi wzorcami ruchu, trening medyczny.

Co do osób początkujących, które np. chcą schudnąć. Tutaj można spojrzeć na to z dwóch stron.

 • Z jednej strony jako Trener Personalny zalecam każdej osobie zaczynającej przygodę z treningiem wybrać się do Trenera na zajęcia, na żywo. Aby Trener nauczył poprawnej techniki ćwiczeń, która jest bardzo ważna.

  Ale zdaje sobie sprawę, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Ceny są kosmiczne.
 • Dlatego z drugiej strony Trener Online jest rozwiązaniem może nie idealnym ale lepszym od działania na własną rękę. Bo przynajmniej działasz z planem i wiesz co należy robić. A o technikę ćwiczeń zawsze można dopytać instruktora na siłowni lub znajomego, który już ma doświadczenie. 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC TRENERA ONLINE

 • Przede wszystkim na opinie osób, które już korzystały z pomocy. Jak się wypowiadają o trenerze, jaki był kontakt z trenerem, czy mają efekty.
 • Kolejną kwestią na którą warto zwrócić uwagę są metamorfozy.

  Metamorfozy nie tyko sylwetki ale również życia podopiecznego, które zazwyczaj podopieczni opisują w opiniach. Widząc jak się na plus zmieniła sylwetka oraz życie podopiecznego to najlepszy dowód czy Trener jest dobry w tym co robi. (przykład takiej opinii widzisz niżej)
opinia trener online
 • Warto też dowiedzieć się jakie Trener ma doświadczenie w prowadzeniu podopiecznych oraz jego stażu treningowym (staż treningowy co prawda nie wiele mówi o wiedzy ale zawsze jest pewną wskazówką).

  Im bardziej zaawansowaną osobą jesteś tym bardziej polecam kogoś z dłuższym stażem pracy jako Trener. Chyba nie chcesz trafić na Trenera, który dopiero rok temu rozpoczął swoje treningi i jest świeżo po kursie. A Ty trenujesz już od 10 lat. Ty możesz być Trenerem takiego Trenera.
 • Zwróć uwagę w czym Trener się specjalizuje. Mówiąc inaczej czy zajmuje się podobnymi osobami do Ciebie.

  Trenerzy często są wyspecjalizowani w jednym konkretnym przypadku. Nie da się być dobrym we wszystkim (jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego).

  Jedni Trenerzy Online prowadzą zawodników fitness i kulturystyki, inni są dobrzy w odchudzaniu Kowalskiego, kolejni trenują tylko kobiety lub mężczyzn. Itd. Idź do tego Trenera, który pomaga osobom z problemami takie jakie Ty masz.

PODSUMOWUJĄC

Trener Online czy warto? Po przeczytaniu wpisu masz obraz jak wygląda taka współpraca. Pomyśl o ile prościej i szybciej osiągniesz swoje cele jeśli będziesz działać z konkretnymi planami i wsparciem. O ile mniej błędów popełnisz.

Warto zaznaczyć, że nie wystarczy „mieć” Trenera i wyniki się pojawią. Jest to współpraca obu stron. Ty jako podopieczny również musisz się zaangażować.

Trener zapewnia Ci wszystko czego potrzebujesz do osiągnięcia celu (daje Ci narzędzia) i dba o to aby droga do celu była jak najkrótsza. Zadaniem podopiecznego jest wykonać określone zadania i trzymać się planu. W ten sposób wspólnie osiągacie Twoje cele.

Jeśli trafisz na dobrego Trenera to jemu będzie zależeć na Twojej metamorfozie tak samo jak Tobie. Co jest ogromnym plusem bo dołoży ze swojej strony wszelkich starań aby osiągnąć Twój cel.

Dla niego to będzie kolejna zadowolona osoba, dobra opinia i wizytówka (Twoja metamorfoza). A Ty dostajesz to co pragniesz np. kratę na brzuchu czy piękne wymodelowane pośladki.

Dlatego warto rozważyć taka współpracę.

Oczywiście współpraca online nie jest dla każdego. Nie jest też rozwiązaniem idealnym ale jest na pewno lepszym rozwiązaniem niż działanie bez wiedzy na własną rękę.

Potrzebujesz indywidualnej diety lub wsparcia w dążeniu do idealnej formy?

Dołącz do grona osób, które mają: 

 • Skuteczne metody treningowe i żywieniowe
 • Dostęp do profesjonalnej wiedzy
 • Pewność, że robią to co trzeba
 • Wsparcie
 • WYNIKI !!!

Zróbmy wspólnie to co było dla Ciebie niemożliwe. Oto plan na Ciebie:

1. PRZESTAŃ tolerować wymówki typu “nie chce mi siꔓod jutra”.
2. ZACZNIJ od siebie wymagać więcej. Znacznie więcej, bo możesz.
3. ZBUDUJ wymarzoną sylwetkę – w tym mogę Ci pomóc

Zapraszam do programu Metamorfozy Sylwetki Online.