Trener Personalny Online, czy warto?

Twoim marzeniem jest schudnąć, wyrzeźbić brzuch lub wymodelować pośladki. Po wielu nieudanych próbach samodzielnej walki dojrzałaś do decyzji, że tym razem bez pomocy nie ma to sensu i zastanawiasz się, czy Trener Personalny Online może Ci w tym pomóc.

Na odległość współpracować z trenerem? Wiele osób myśli, że to nie ma sensu. Ale z drugiej strony widzisz tyle świetnych metamorfoz sylwetki w internecie, a wiele z nich jest zrobiona na odległość. I miotasz się z myślami, że skoro innym się udało, to chyba działa.

Tak to działa!

Forma współpracy online z trenerem zyskuje na popularności, ale musisz wiedzieć, że to nie jest nowość. W ten sposób od wielu lat zawodnicy sportów sylwetkowych współpracują z trenerami z całego świata. I, mimo że mają trenera po drugiej stronie globu, udaje im się osiągnąć niesamowite rezultaty sylwetkowe i wygrywać zawody.

A skoro najlepsi korzystają z takiej współpracy, to chyba dobry dowód, że to działa. U “zwykłego” Kowalskiego taka forma współpracy również świetnie się sprawdza. I o tym będzie dzisiejszy wpis.

Odpowiem na kilka pytań. Na które być może szukasz odpowiedzi.

 1. Kim jest, a kim nie jest Trener personalny online?
 2. Czy warto podjąć współpracę online z Trenerem?
 3. Minusy i plusy takiej współpracy?
 4. Na co zwrócić uwagę wybierając Trenera?
 5. Zobaczysz, jak wygląda taka współpraca (to nie jest odpalenie Youtube i skakanie przed monitorem).
 6. Dla kogo NIE jest taka współpraca? – bardzo ważne.

(To o czym będę pisał w tym wpisie, jest na podstawie moich doświadczeń i to jak ja współpracuję z podopiecznymi. Nie wiem jak wygląda taka współpraca u innych Trenerów online.)

TRENER PERSONALNY ONLINE TO NIE TRENER PERSONALNY

Zacząć należy od tego, że Trener Personalny Online, to nie Trener Personalny (tzn. też personalny, ale na odległość). Jaka jest różnica? O tym za chwilę.

Twoje obawy, że współpraca z Trenerem online może nie działać, wynikają z prostego powodu. Porównujesz współpracę Trenera Personalnego Online ze współpracą z Trenerem Personalnym na żywo.

Co jest błędem!

Do pewnego stopnia współpraca wygląda podobnie (a nawet identycznie). Różnicą i jednocześnie dużym minusem jest to, że Trener Online NIE jest obecny przy Tobie na treningu. A Ty działasz samodzielnie z indywidualnie rozpisanym planem treningowym, który masz w telefonie.

Minus ten powoduje, że trening

 • nie jest tak bezpieczny jak przy obecności Trenera
 • Trener nie kontroluje Twojej techniki
 • popełniasz więcej błędów na treningu
 • nauka opanowania ćwiczeń zajmuje zdecydowanie więcej czasu
 • nie masz wsparcia
 • możesz nie mieć oczekiwanych efektów
 • nikt nie motywuje Cię do wykonania kilku ostatnich (najważniejszych) powtórzeń, przez co możesz nie dawać z siebie maksa na treningu

Czyli wszystkie korzyści, jakie daje OBECNOŚĆ Trenera podczas treningu, odpadają przy współpracy online i musisz sobie poradzić samodzielnie z treningiem, motywacją i zaangażowaniem.

Co może okazać się sporym wyzwaniem, nie do przeskoczenia. Szczególnie przez te mniej zmotywowane osoby do treningów lub osoby początkujące, które są jeszcze zagubione i nie mają pojęcia jak się poruszać w fitness klubie.

Warto jednak zaznaczyć, że przy współpracy online masz możliwość nagrania swojego treningu lub problematycznych ćwiczeń i przesłać do Trenera, który da feedback, co należy poprawić.

Oczywiście nie jest to, to samo co fizyczna obecność Trenera na treningu i korygowanie błędów na bieżąco, ale też świetnie się sprawdza. Widzę to po swoich podopiecznych, jak z treningu na trening poprawiaj swoją technikę właśnie za pomocą takiego feedbacku.

Przejdźmy do najważniejszego pytania…

CZY WSPÓŁPRACA Z TRENEREM PERSONALNYM ONLINE DZIAŁA?

A no działa! I to jeszcze jak. Jestem Trenerem Personalnym Online i od wielu lat współpracuje z Polkami, które zamieszkują np. USA, UK, Norwegia, Niemcy, inne miasta w Polce.

Mieszkam w niedużym, ale niezwykłym Białymstoku. A podopieczne mam nawet po drugiej stronie globu i mogę śmiało powiedzieć, że taka forma współpracy na odległość jest BARDZO SKUTECZNA.

Każda podopieczna otrzymuje jasny plan działania, trening, dietę, wytyczne co należy robić. Nie musi się zastanawiać co jeść, jak ćwiczyć, w jaki sposób osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Wszystko ma przygotowane. Jedynie musi trzymać się wytycznych i realizować plan. Spójrz niżej na jedną z moich podopiecznych. Takie efekty możesz osiągnąć kiedy solidnie podejdziesz do współpracy.

 

metamorfozy sylwetki
Modelowanie sylwetki

JAK ZACZYNA SIĘ WSPÓŁPRACA Z TRENEREM PERSONALNYM ONLINE?

Współpraca z Trenerem Personalnym Online zaczyna się od obszernej ankiety. Z której Trener dowie się, m.in. pozna słabe strony sylwetki, cele, doświadczenie w treningu, czy jest osobą zdrową, nie ma przeciwwskazań do treningów.

Ankieta zawiera pytania m.in. o:

 • jak aktualnie wygląda aktywność w ciągu dnia
 • przeciwwskazaniach do treningu
 • aktualnym odżywianiu
 • stanie zdrowia
 • kontuzjach
 • celu

Na podstawie takiej ankiety Trener wie jak DZIAŁAĆ Z PODOPIECZNYM. Jaki ma cel. Czy to osoba początkująca, a może zaawansowana. Posiadając takie informacje można układać indywidualne plany. Twoje plany, pod Twoje cele, styl życia i pracy.

TRENER PERSONALNY ONLINE KORZYŚCI ZE WSPÓŁPRACY

1. Indywidualna dieta

Dlaczego tylko nieliczni wytrzymują na diecie i notują cały czas wspaniałe wyniki, a cała reszta poddaje się po 4 tygodniach? Odpowiedź to indywidualne podejście.

Dieta dla każdego z nas powinna bardziej lub mniej się różnić. Zależy to od wielu czynników np. zdrowia, trybu życia, preferencji żywieniowych. I np.:

 • Nie masz czasu na 5 posiłków dziennie? Wolisz 3 porcje. To da się zrobić.
 • Nie chcesz mieć w diecie niektórych produktów lub masz nietolerancje. To też da się zrobić, a nawet trzeba.
 • Jedni lubią gotować i mają na to czas, a inni lubią monotonnie i prostote w kuchni lub nie mają czasu na gotowanie. To warto wziąć pod uwagę.

To wszystko i wiele więcej powinna uwzględniać dieta. Twoja indywidualna dieta. Teraz rozumiesz, dlaczego dieta, którą stosuje Twoja koleżanka, prawdopodobnie nie będzie tak samo skuteczna dla Ciebie. Bo nie jest Twoja.

2. Profesjonalny indywidualny plan treningowy

Ten głupi błąd, czyli brak dobrego planu treningowego kosztuje wiele osób brak efektów lub efekty zupełnie nie tu gdzie trzeba np. rozbudowanie ud u kobiety, kiedy tego nie potrzebuje.

Rozwiązaniem, które spowoduje, że zaczniesz mieć efekty, jakie oczekujesz, jest indywidualny plan treningowy. Treningi, aby był skuteczny, musi być dopasowany do Twojego celu, stażu treningowego oraz sylwetki, Twojej sylwetki, aby poprawić jej słabe strony.

Treningi mogą się od siebie różnić w zależności dla kogo i po co jest rozpisywany, np…

Dla pań po porodzie.
Trening w domu.
Trening na siłowni.
Dla niej.
Dla niego.
Na masę.
Na redukcję.
Dla początkujących, zaawansowanych.

To wszystko ma znacznie!

Podobnie jak z dietą, trening Twojej koleżanki lub ściągnięty od ulubionej fit celebrytki z Instagrama nie zadziała tak samo na Ciebie jak na nią. Bo może się okazać, że ściągnięty trening jest z priorytetem na rozbudowę nóg, których Ty nie chcesz powiększać.

I po kilku miesiącach wykonywania takiego treningu okazuje się, że masz 5 cm więcej w udzie. I nie mieścisz się w ulubione spodnie. DLATEGO TAK WAŻNE JEST INDYWIDUALNE PODEJŚCIE. Treningiem masz poprawiać proporcje sylwetki, a nie pogarszać sprawę.

Potrzebujesz swojego planu treningowego, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele.

3. Monitorowanie efektów i wprowadzanie na bieżąco zmian

Co to oznacza? Jako podopieczna regularnie wysyłasz raporty, takie sprawozdanie jak Ci idzie. Jakie masz samopoczucie, sen, motywację, tabela z obwodami. Dzięki temu…

 • Po pierwsze zyskujesz większą motywację, bo masz czarno na białym, jakie osiągasz efekty, jak się zmienia sylwetka, samopoczucie. WIDZISZ EFEKTY!
 • Po drugie jest to kontrola postępów i sygnał czy wszystko idzie w dobrą stronę.
 • Po trzecie dla Trenera to informacja czy należy JUŻ wprowadzać zmiany w planach (np. podkręcić tempo w treningu). Czyli przestajesz działać na oślep, wprowadzając niepotrzebne zmiany, tylko Trener wprowadza je wtedy kiedy naprawdę są potrzebne.

Dzięki temu droga do celu staje się prostsza, a Trener dba o to, aby była jak najkrótsza.  A Ty przestajesz się zastanawiać nad tym czy wszystko idzie zgodnie z planem, tylko robisz swoje.

Czy tak nie jest łatwiej?

4. Wsparcie w słabszych chwilach lub kopniak w tyłek wtedy kiedy jest konieczny.

Bardzo częstym problemem, który potrafi każdego zniechęcić do pracy nad lepszą wersją siebie, jest brak wsparcia. Szczególnie kiedy go nie masz ze strony najbliższych. A najgorszą sytuacją jest kiedy najbliżsi podcinają Ci skrzydła.

W takich możesz liczyć na wsparcie Trenera, dzięki temu odzyskasz motywację i chęci do działania. Ta korzyść dla wielu jest prawdziwym złotem! Dzięki, której nie poddadzą się po kilku tygodniach. A Ty potrzebujesz wsparcia? Zapraszam.

5. Suplementacja

Rynek przesiąknięty jest suplementami, które nie działają, nie są warte swojej ceny albo nie są Ci potrzebne. Na które wydajesz ciężko zarobione pieniądze z nadzieją, że tym razem już na pewno ta magiczna kapsułka rozwiąże Twój problem nadwagi.

Co się okazuje? Jedyne co chudnie to nie Ty, a Twój portfel.

Suplementacja to może 5% sukcesu. Dlatego warto wiedzieć co stosować, a czego unikać. Na suplementach można sporo zaoszczędzić. (Zobacz wpis – Jak zaoszczędzić 80% na suplementach)

6. Dostęp do wiedzy, sekretów, trików profesjonalistów

Ja np. mam 19 lat doświadczenia w odchudzaniu i kształtowaniu sylwetki. Przyznasz, że fajnie jest mieć dostęp do tak dużego doświadczenia.

Podczas współpracy Trener Online doradzi, podpowie, wytłumaczy, pokaże triki, które ułatwią osiąganie celów. Zawsze pojawiają się pytania lub sytuacje, w których nie jesteś pewna, co należy zrobić np. wyjazd na wakacje i co wtedy z dietą? Trzymać czy odpuścić?

Ty pytasz, Trener odpowiada. Trener to osobisty doradca w osiąganiu celów sylwetkowych. Z takim doradcą na pewno będzie Ci łatwiej.

7. Skuteczne metody bez tracenia czasu na to, co nie działa.

Wiem, że nie chcesz tracić czasu na coś, co nie działa. Nikt nie chce! A często tak się dzieje (w prawdzie mówiąc, to zawsze tak się dzieje), szczególnie kiedy jesteś osobą początkującą i masz jeszcze małe pojęcie o odżywianiu i treningu. I np.:

 • Chcesz wymodelować pośladki, dlatego chodzisz na zajęcia fitness. Tylko że takie zajęcie nie modelują pośladków!
 • Stosujesz diety, które totalnie nie są dla Ciebie. A stosujesz je tylko dlatego, bo słyszałaś, że jest skuteczna. Czy nie lepiej od razu zacząć ze swoja indywidualną dietą, w której zajdziesz ulubione produkty?

Tracisz czas i energię, a efektów nie widać. A nie musi tak być.

https://www.instagram.com/p/CBnyG1wJP3_/?utm_source=ig_web_copy_link

8. Cena

Cena jest tym czynnikiem, który przekonuje wiele osób do podjęcia współpracy z Trenerem Personalnym Online, a nie Trenerem Personalnym na żywo.

Nie ma co się oszukiwać, ale treningi personalne na żywo, to usługa premium i są drogie! Nie każdy może sobie pozwolić na wydatek ok. 1500 zł miesięcznie na Trenera.

Dlatego współpraca online zyskuje taką popularność, bo nie obciąża tak mocno portfela. A Ty otrzymujesz pomoc profesjonalisty, a efekty są porównywalne.

CZY POTRZEBUJESZ CZEGOŚ WIĘCEJ?

Podczas współpracy z Trenerem Personalnym Online otrzymujesz wszystko, czego Ci trzeba, aby osiągnąć Twój cel. Plany treningowe, dietę, suplementację, wsparcie, wiedzę, skuteczne metody, monitorowanie postępów.

Twoim zadaniem jest “jedynie” trzymać się planów, wytycznych i obserwować jak z miesiąca na miesiąc zmienia się Twoja sylwetka.

Jedynym minusem, jak już wspomniałem na początku tego wpisu, jest brak obecności Trenera Personalnego Online na treningu. Co może być dla niektórych nie do zaakceptowania. I to idealny moment, aby przedstawić dla kogo taka współpraca NIE będzie dobra.

TRENER PERSONALNY ONLINE DLA KOGO NIE JEST TAKA WSPÓŁPRACA.

Na pewno współpraca online NIE JEST dla osób, które wymagają obecności trenera na treningu np. powroty po kontuzjach, przygotowanie motoryczne, praca nad odpowiednimi wzorcami ruchu, trening medyczny.

Co do osób początkujących, które np. chcą schudnąć, wymodelować sylwetkę. Tutaj można spojrzeć na to z dwóch stron…

 • Z jednej strony jako Trener Personalny zalecam każdej osobie zaczynającej przygodę z treningiem wybrać się do Trenera na żywo. Aby Trener nauczył poprawnej techniki ćwiczeń, która jest bardzo ważna. Ale zdaje sobie sprawę, że nie każdy może pozwolić sobie na taką usługę. Ceny powalają!
 • Dlatego z drugiej strony Trener Personlany Online może nie jest rozwiązaniem idealnym, ale lepszym od działania na własną rękę. Bo przynajmniej działasz z planem i wiesz, co należy robić. A o technikę ćwiczeń zawsze można dopytać instruktora na siłowni lub znajomego, który już ma doświadczenie. 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC TRENERA PERSONALNEGO ONLINE

 • Przede wszystkim na opinie osób, które już korzystały z pomocy. Jak się wypowiadają o trenerze, jaki był kontakt z trenerem, czy mają efekty. Dzięki temu możesz też zobaczyć, w jakie atmosferze przebiega współpraca.
 • Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są metamorfozy.

  Metamorfozy nie tylko sylwetki, ale również życia podopiecznego, które zazwyczaj podopieczni opisują w opiniach. Widząc, jak się na plus zmieniła sylwetka oraz życie podopiecznego to najlepszy dowód, czy Trener jest dobry w tym, co robi.

  (przykład takiej opinii widzisz niżej)
opinia trener online
 • Warto też dowiedzieć się, jakie Trener ma doświadczenie w prowadzeniu podopiecznych oraz jego stażu treningowym (staż treningowy co prawda nie wiele mówi o wiedzy, ale zawsze jest pewną wskazówką).

  Im bardziej zaawansowaną osobą jesteś, tym bardziej polecam kogoś z dłuższym stażem pracy jako Trener. Chyba nie chcesz trafić na Trenera, który dopiero rok temu rozpoczął swoje treningi i jest świeżo po kursie. A Ty trenujesz już od 10 lat. Ty możesz być Trenerem takiego Trenera.
 • Zwróć uwagę, w czym Twój Trener Personalny Online się specjalizuje. Mówiąc inaczej, czy zajmuje się podobnymi osobami do Ciebie.

  Trenerzy często specjalizują się w konkretnych przypadkach. Nie da się być dobrym we wszystkim (jak ktoś jest od wszystkiego, to jest do niczego).

  Jedni Trenerzy Personalni Online prowadzą zawodników fitness i kulturystyki. Inni są świetni w odchudzaniu “Kowalskiego”. Kolejni trenują tylko kobiety lub mężczyzn. Itd. Idź do tego Trenera, który pomaga osobom z problemami takie, jakie Ty masz. To bardzo ważne.

PODSUMOWUJĄC

Trener Personalny Online czy warto? Po przeczytaniu wpisu masz obraz, jak wygląda taka współpraca. Pomyśl o ile prościej i szybciej osiągniesz swoje cele jeśli będziesz działać z konkretnymi planami i wsparciem. O ile mniej błędów popełnisz.

Warto też zaznaczyć, że nie wystarczy „mieć” Trenera i wyniki się pojawią. Jest to współpraca obu stron. Ty jako podopieczny również musisz się zaangażować.

Trener zapewnia Ci wszystko, czego potrzebujesz do osiągnięcia celu (daje Ci narzędzia) i dba o to, aby droga do celu była jak najkrótsza. Zadaniem podopiecznego jest trzymać się planu. W ten sposób wspólnie osiągacie Twoje cele.

Jeśli trafisz na dobrego Trenera to jemu będzie zależeć na Twojej metamorfozie tak samo jak Tobie. Co jest ogromnym plusem, bo dołoży ze swojej strony wszelkich starań, aby Ci w tym pomóc.

Dla niego to będzie kolejna zadowolona osoba, dobra opinia i wizytówka (Twoja metamorfoza). A Ty dostajesz to, co pragniesz np. kratę na brzuchu czy piękne wymodelowane pośladki.

Dlatego warto rozważyć współpracę onlinę jeśli nie masz możliwości, na współpracę z Trenerem Personalnym na żywo.

Oczywiście współpraca online nie jest dla każdego. Nie jest też rozwiązaniem idealnym, ale jest na pewno lepszym niż działanie bez wiedzy na własną rękę.

Potrzebujesz indywidualnej diety lub wsparcia w dążeniu do idealnej formy?

Dołącz do grona osób, które mają: 

 • Skuteczne metody treningowe i żywieniowe
 • Dostęp do profesjonalnej wiedzy
 • Pewność, że robią to co trzeba
 • Wsparcie
 • WYNIKI !!!

Zróbmy wspólnie to co było dla Ciebie niemożliwe. Oto plan na Ciebie:

1. PRZESTAŃ tolerować wymówki typu “nie chce mi siꔓod jutra”.
2. ZACZNIJ od siebie wymagać więcej. Znacznie więcej, bo możesz.
3. ZBUDUJ wymarzoną sylwetkę – w tym mogę Ci pomóc

Zapraszam do programu Metamorfozy Sylwetki Online.