Jak zaoszczędzić 80% na suplementach?

Dostaję białej gorączki, gdy kolejny raz słyszę o super suplementach na odchudzanie. Jednocześnie jestem zdumiony jak naiwne potrafią być osoby, które inwestują w takie cud suplementy. Poświęć dosłownie 5 minut na ten wpis, a gwarantuje Ci, że zaoszczędzisz dzięki temu dużo ciężko zarobionych pieniędzy.


Dlaczego wpis na taki temat?

Wczoraj miałem sytuacje gdzie napisały do mnie 2 różne osoby. Na temat suplementów i uświadomiłem sobie, że ostatnio powstało bardzo dużo „cudownych” firm „światowej klasy” z cudownymi suplementami, głównie dla aktywnych pań. Czytaj dalej bo będzie bardzo ciekawie…

HISTORIA 1

Dostałem pytanie co sądzę o spalaczu tłuszczu X (ostatnio bardzo popularna firma wśród odchudzających się pań. Skutecznie odchudza ale portfele). Dobra ale do rzeczy…

Wchodzę na stronę tej firmy i sprawdzam co to za spalacz tłuszczu. Cena 150 zł. OKej drogo, ale są droższe, więc spoko tragedii nie ma…  sprawdzam skład. A tam…. 2 składniki: chrom i błonnik. Złapałem się za głowę. Szybko napisałem tej osobie żeby tego nie kupowała.

Ale dlaczego? Przecież to dobre składniki. Tak dobre i słusznie stosowane podczas odchudzania ale nie za taką cenę. Napisałem tej osobie alternatywę gdzie efekt stosowania będzie identyczny. Chrom kupiony oddzielnie w aptece to koszt 20 zł. Błonnik kupiony oddzielnie to koszt 15 zł. Efekt ten sam, a w kieszeni ponad 100 zł. Dodatkowo z błonnika można zrezygnować jeśli zadbasz o to w diecie.

Można? Można taniej!…. A można i drożej za ten sam efekt!


HISTORIA 2

Wiadomość od kolejnej osoby. Początek naszej współpracy. Opisuje mi historię treningu, diety itd. Istotne kwestia dla trenera. No i widzę w suplementacji odżywkę białkową. Nie znam jej. Nazwa już wskazuje na marketingowy bełkot. Po kilkunastu latach w branży takie rzeczy od razu widać.

Sprawdzam.

Wchodzę na stronę tej firmy, szukam tego białeczka. Jest! 160 zł za niecały kilogram odżywki białkowej! Dla osób, które nie są świadome. Kilogram odzywki białkowej to koszt od 50 zł do 100 zł. Od słabego białka do bardzo dobrego. Więc kolejny zgrzyt. Ale firma tak jak wyżej… światowa, skład unikatowy, jedyny w swoim rodzaju, najlepsza przyswajalność itd.

Można? Można taniej!…. A można i drożej za ten sam efekt!


To dobre suplementy!

Teraz być może ktoś powie, że te suplementy mają unikatowo opracowane składniki, lepiej się wchłaniają itd. itd. Nie, nie mają! Założę się, że te składniki są wręcz gorszej jakości albo takiej samej jak inne suplementy ale tańsze. Mówię Ci to jako osoba doświadczona w tym temacie. Zaufaj mi bo siedzę w tym od kilkunastu lat,

Same składniki, z przykładów (chrom, błonnik, białko) mają swoje zastosowanie w odchudzaniu więc stosowanie ich jest jak najbardziej OKej ale nie za taką cenę. Skoro można je dostać o ponad połowę taniej. Nawet o 80%!


Na zakończenie dodam, że żadne suplementy nawet te najdroższe i najlepsze nie dadzą efektów jeśli nie zadbasz o dietę. Jak sama nazwa wskazuje suplementy to uzupełnienie diety. Powtórzę uzupełnienie diety. Co to znaczy? Że bez diety nie licz na efekty. Odsyłam Cie również do innego mojego wpisu o innych ciekawych faktach i mitach w odżywaniu i treningu “50 porad, tricków i obalonych mitów o branży fitness”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *