Wiesz, jaka dieta jest najlepsza?


TWOJA 

INDYWIDUALNA DIETA

 

 

KTÓRA JEST PROSTA. SMACZNA. NORMALNA.

dieta

Dieta - jadłospis na 7 dni

“Jaka dieta jest najskuteczniejsza?” – odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Twoja indywidualna dieta! Taka dieta, na której będziesz w stanie wytrzymać resztę swojego życia.

 

A żeby dieta taka była, to musi być dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb np. to, co lubisz, a czego nie. Czy masz dużo czasu na przygotowanie posiłków, czy mało? Czy masz problemy ze zdrowiem/uczulenia/nietolerancje pokarmowe? Lubisz mięso, a może jednak wolisz dietę roślinną. 

 

To wszystko i wiele innych czynników wpływa na wygląd Twojego odżywiania. Więc jak można twierdzić, że istnieje jedna idealna dieta dla wszystkich, skoro każdy z nas jest inny?

 

Wszyscy dookoła szukają magicznych diet na odchudzanie czy budowanie sylwetki (zależy, co jest celem), a tym magicznym sposobem jest stosowanie diety, którą polubisz. Która daje efekty, jest smaczna, prosta i nie komplikuje życia. Umówmy się, chcesz tylko stosować dietę, a nie zamienić się w kucharza i cały dzień siedzieć przy garach. 

 

Pamiętaj, że dieta ma być dostosowana do Twojego życia, a nie Ty do diety. 

 

Dlatego skrajne diety jak np. ketogeniczna, choć jest skuteczna, to rzadko się sprawdzają na dłuższą metę. Dlatego głodówki się NIE sprawdzają. Dlatego diety oparte na soczkach i sałatkach się NIE sprawdzają. Bo to są diety OD DO, na których nie wytrzymasz dłużej niż kilka-kilkanaście tygodni. 

 

A więc jeszcze raz “jaka dieta jest najskuteczniejsza?” – TWOJA INDYWIDUALNA DIETA.

 

Dlatego każdy plan żywieniowy rozpisuję na podstawie wstępnego wywiadu/ankiety  odnośnie celów, zdrowia, stylu życia, produktów, które lubisz oraz tych, których nie chcesz mieć w diecie. 

 

Dieta jest dostosowana do Twoich potrzeb oraz celu. Dlatego to Ty decydujesz o wielu czynnikach w diecie jak np. ilość posiłków czy produkty, jakie się w niej znajdują.

Przy projektowaniu planów żywieniowych biorę pod uwagę:

(nie układam jadłospisów keto oraz wyłącznie roślinnych) 

Przykładowy przepis:

Z moim jadłospisem otrzymasz dużą swobodę!

Nie musisz stosować jadłospisu, od deski do deski. Otrzymasz sporą swobodę, gdyż dostaniesz do wyboru 7 różnych śniadań, drugich posiłków i obiadów. 

 

  • Nie musisz stosować wszystkich przepisów z diety.
  • Nie musisz trzymać się sztywno diety od dnia 1 do 7. 
  • Jesz tylko te przepisy, które najbardziej Ci posmakują. 
  • A te, które nie przypadną do gustu, z nich zrezygnuj. 

Wszystkie przepisy, to propozycje do wyboru na konkretny posiłek, które mają zbliżone do siebie makroskładniki oraz kaloryczność.

 

 

Może to wyglądać np. tak:

POSIŁEK 1 z dnia 4
POSIŁEK 2 z dnia 1
POSIŁEK 3 z dnia 7

(w zależności od kaloryczności posiłków może być więcej) 

W diecie otrzymasz:

Dodatkowo:

 Co dalej po opłacie?

 

KROK 1

 

Od razu po dokonanej opłacie zostanie wysłany do Ciebie wiadomość email, w której pobierzesz ankiety i jasne instrukcje jakich informacji potrzebuję od Ciebie, żeby ułożyć Twój spersonalizowany plan żywieniowy.

 

(Jeśli od razu po zakupie nie będzie wiadomości w skrzynce głównej, proszę sprawdzić SPAM czasem tam trafiają wiadomości.)

 

 

KROK 2

 

Po odesłaniu do mnie ankiet w przeciągu 5 dni roboczych dostaniesz na maila indywidualną dietę dostosowaną do Twojej sytuacji – celu, który chcesz osiągnąć, stylu życia, preferencji żywieniowych, warunków i oczywiście wszystkich informacji na temat Twojego zdrowia.

 

 

KROK 3

Zaczniesz realizować swoją nową, smaczną dietę i notować efekty jakich nie było przez ostatnie miesiące.  

 

Najczęściej zadawane pytania.

 

A co jeśli jestem osobą wybredną i nie lubię niektórych produktów?

To nie problem. Dieta jest zaprojektowana indywidualnie i jeśli nie lubisz niektórych produktów lub jesteś uczulony/a np. na laktozę, gluten to tych produktów w diecie nie będzie. A wystarczy, że mi o tym napiszesz w ankiecie na podstawie, której układam plany.

Jestem zdecydowany/a. Co teraz? Jak zacząć?

Odezwij się do mnie na Facebook lub na Maila. Napisz co Cię interesuje. W przeciągu kilku godzin się do Ciebie odezwę, omówimy szczegóły i prześle kwestionariusze (ankieta + raport) do wypełnienia. Na podstawie kwestionariuszy układam plany.

Co oznacza, że plan jest indywidualny?

To znaczy, że każdy jest traktowany indywidualnie. Każdy z nas ma inna historię, doświadczenie, stopień zaawansowania, przebyte kontuzję, choroby. Dlatego plany powinny być tworzone indywidualnie pod konkretną osobę. To co zadziała na mnie nie znaczy, że zadziała na Ciebie.

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty?

Pierwsze efekty odczuwalne zauważysz już po pierwszych dniach stosowania się do planów np. lepsze samopoczucie, lżej na żołądku. Pierwsze efekty wizualne zanotujesz już po pierwszych dwóch tygodniach np. mniejsze obwody, mniejsza waga.

Po 3 miesiącach zauważą Twoi znajomi. Po pół roku nie poznają Ciebie najbliżsi. Po roku będziesz w szoku. Ale pamiętaj aby NIGDY się nie porównywać do kogoś, bo tak naprawdę każdy z nasz ma swoje tempo i często to nie jest zależne od nas.

Czy suplementacja którą zalecasz jest obowiązkowa?

Nie. Suplementacja jest zalecana ale nie obowiązkowa. Suplementacja jest rozpisana pod konkretny cel oraz najczęściej występujące braki witamin i minerałów. Dlatego warto jest stosować się do suplementacji ponieważ wspomaga ona dotarcie do wyznaczonego celu.

Czy wymagam badań lekarskich?

Nie. Jeśli masz aktualne badania to dobrze. Będzie jasna sprawa czy masz problemy ze zdrowiem.

Warto być świadomym tego, że jeśli nie masz badań, a coś Ci dolega to może mieć wpływ na Twoje efekty, a raczej ich brak np. niedoczynność tarczy, którą masz ale o tym nie wiesz.

Czy układam diety o konkretny system żywieniowy?

Nie. Każdy z nas indywidualną jednostką i na każdego działa coś innego. Dieta jest również zależna od wielu czynników np. stan zdrowia, system pracy, tryb życia, umiejętności kulinarne. To wszystko i wiele innych czynników będzie wpływało na system odżywania.