Trening pośladków w domu – czy to się uda?

Trening pośladków w domu. Coraz więcej pań decyduje się na treningi w domu chęcią poprawienia proporcji sylwetki m.in chcą zbudować duże i zgrabne pośladki, które przyciągają wzrok. Czy da się zbudować zgrabne i duże pośladki w warunkach domowych?

To zależy.

Jeśli dysponujesz ciężkim sprzętem, czyli sztangą z dodatkowym obciążeniem (dużym obciążeniem) to możesz zbudować duży pośladek w domu.

Czy to znaczy, że treningi w domu bez ciężkiego sprzętu nie mają sensu?

Mają, jest na to sposób ale tylko do PEWNEGO MOMENTU. Kiedy jesteś osobą początkująca to nie potrzebujesz dużego obciążenia aby ruszyć swoje mięśnie i je rozwijać.

Ale z czasem mięśnie się wzmacniają i należy atakować je coraz cięższym treningiem. Tu idealnie sprawdza się ciężka sztanga/hantle ale jeśli takich nie posiadasz…

Podstawowy sprzęt do treningu pośladków w domu.

Podstawowym sprzętem do treningu pośladków w domu, który będzie zwiększał intensywność treningów powinny być GUMY OPOROWE długie i krótkie (najlepiej cały zestaw).

Dzięki nim możesz wykonywać coraz intensywniejsze treningi oraz progresować zakładając z serii na serię mocniejszą gumę lub użyć kilku jednocześnie. To działa w podobny sposób jak dokładanie kolejnych kilogramów na sztangę.

Tylko, że gumy też mają swoje ograniczenia. Dlatego bez ciężkiego sprzętu może się jednak nie udać. Zobacz koniecznie inny wpis o tym jak kształtować kobiecą sylwetkę.

Warto zauważyć…

Po pierwsze nikt kto ma cholernie dobrze rozwinięte mięśnie pośladkowe nie zbudował ich bez ciężkiego sprzętu, machając nóżką w lewo i prawo. To już powinno dać do myślenia…

Po drugie mięśnie rozwijają się pod naciskiem dużego obciążenia dlatego to siłownia wiedzie prym jeśli chodzi o rozwijanie sylwetki.

Podsumowując czy trening pośladków w domu ma sens?

Oczywiście można budować sylwetkę w domu ale jak wyżej wspomniałem potrzebujesz ciężkiego sprzętu. Gumy dobrze się sprawdzą ale tylko na początku i do pewnego momentu.

Siłownia jest miejscem niezastąpionym jeśli masz BARDZIEJ AMBITNE plany co do swojej sylwetki. Dlatego warto rozważyć treningi na siłowni kiedy się wzmocnisz w domu.

Lub

Podejrzewam, że aktualnie trenujesz w domu z jakiś powodów np. wychowujesz dzieci. To kiedy już urosną, puścisz je do przedszkola i będziesz mieć więcej czasu to wykorzystaj czas na siłownie.

trening pośladków

Potrzebujesz indywidualnej diety lub wsparcia w dążeniu do idealnej formy?

Dołącz do grona osób, które mają: 

  • Skuteczne metody treningowe i żywieniowe
  • Dostęp do profesjonalnej wiedzy
  • Pewność, że robią to co trzeba
  • Wsparcie
  • WYNIKI !!!

Zróbmy wspólnie to co było dla Ciebie niemożliwe. Oto plan na Ciebie:

1. PRZESTAŃ tolerować wymówki typu “nie chce mi siꔓod jutra”.
2. ZACZNIJ od siebie wymagać więcej. Znacznie więcej, bo możesz.
3. ZBUDUJ wymarzoną sylwetkę – w tym mogę Ci pomóc

Zapraszam do programu Metamorfozy Sylwetki Online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *