Pośladki nie rosną? Oto 4 powody.

1. Pośladki nie rosną bo zatrzymałaś się na którymś etapie…

Obawiasz się treningów na siłowni dlatego trenujesz cały czas w domu z gamami lub ciężarem własnego ciała? To błąd. Ćwiczenia z gumami i ciężarem własnego ciała dają efekty tylko w początkowym etapie pracy nad sylwetą.

Im dłuższy masz staż treningowy, tym bardziej szala skutecznych treningów przechyla się na stronę treningu z ciężarami. Nie zatrzymuj się w domu, idź na siłownie albo kup ciężki sprzęt do domu (jak hantle i sztangi).

Dla przykładu, u osoby początkującej. Bez formy i kondycji, treningi z ciężarem własnego ciała będą sporym wyzwaniem, dlatego treningi będą dawać dobre wyniki.

Po kilku miesiącach ciało się wzmocni i treningi, które robiłaś na początku już nie są tak męczące i nie dają praktycznie żadnych efektów. Wtedy należy zwiększyć intensywność i można użyć gum oporowych.

Po kolejnych kilku miesiącach i gumy przestaną być wyzwaniem. Tak w końcu dojdziesz do momentu, w którym BEZ ciężarów NIE rozwiniesz masy mięśniowej pośladków.  

Im bardziej zaawansowana się stajesz tym bardziej musisz trenować z głową i stosować zaawansowane metody treningowe oraz treningi.

Jeśli chcesz rozwijać mięśnie pośladkowe to prędzej czy później musisz iść w ciężary. Dlaczego to jest tak ważne. Przeczytasz w kolejnych punktach.

2. Za małe ciężary dlatego pośladki nie rosną…

Mięśnie zbudowane są z 2 rodzajów włókien mięśniowych. Jedne są oporne na wzrost (tzn. mają potencjał wzrostu ale bardzo mały), są za to bardzo wytrzymałe. Drugie chętnie rosną i generują dużo mocy w krótkim czasie.

Kiedy zależy Ci na dużym mięśniu pośladkowym, cały myk polega na tym, aby jak najmocniej atakować te włókna, które chętnie rosną. Bo o to nam chodzi aby tyłek był okrągły, jędrny i ledwo mieścił się w spodnie.

pośladki nie rosną

Aby zaatakować takie włókna musisz użyć ciężaru ok. 60-80% ciężaru maksymalnego. Taki ciężar pozwoli Ci wykonać 6-15 powtórzeń z prawidłową techniką. A to już spore ciężary.

Niestety ale wiele dziewczyn unika treningu z takimi ciężarami na rzecz treningów z małym ciężarkami, które często ważą mniej od torebek, które noszą na co dzień. I dziwą się dlaczego pośladki nie rosną.

Warto tutaj poruszyć kwestię „YouTubowych treningów”, które charakteryzują się małymi obciążeniami, a często są wykorzystywane do budowy pośladków.

Czy to dobry pomysł na budowę pośladków? Nie.

Trenując Youtubowe fitnessy z setkami przysiadów itp. bez ciężaru lub małym ciężarem i krótkimi przerwami. Trenujesz włókna, które są oporne na wzrost ale za to są wytrzymałe.

Mówiąc dosadnie trenujesz bycie zajebistym w wykonywaniu setek powtórzeń ale mięśni nie budujesz, a przynajmniej potężnych.

Dlatego też między innymi od chodzenia nie rosną nam nogi. Podczas chodzenia udział biorą właśnie takie oporne włókna mięśniowe, które są przystosowane to aktywności długotrwających (wytrzymałościowych), tak jak treningi z YouTube.

3. Krótkie przerwy między seriami

Co w dużym stopniu powiązane jest z punktem poprzednim.

Robiąc za krótkie przerwy między seriami nie dajesz możliwości zregenerować się mięśniom przed kolejną serią. Przez co mięśnie nie są w stanie wygenerować tyle mocy i  użyć odpowiednio dużego ciężaru, który jak już wiesz jest kluczowy do wzrostu.

I tak wiem, robiąc krótkie przerwy podczas treningu czujesz mięśnie pośladkowe ale krótkie przerwy powodują, że męczysz włókna mięśniowe, które są oporne na wzrost.

Powtórzę z poprzedniego punktu robiąc setki powtórzeń trenujesz bycie zajebistym w robieniu setek powtórzeń ale mięśni nie budujesz.

(Zobacz koniecznie inny wpis “Przewodnik Kształtowania Kobiecej Sylwetki”)

4. Za mało kalorii

Jeśli mówimy o błędach w budowaniu pośladków to nie może się obejść bez błędów w diecie. Trening to nie wszystko.

Trening jest bodźcem (informacją), że ma się coś wydarzyć. A co się wydarzy w dużym stopniu zależy od diety. Brak nadwyżki kalorycznej jest jednym z głównych powodów dlaczego nic się nie dzieje i mięśnie nie rosną.

Tak jak roślina bez podlewania nie urośnie. Tak mięśnie bez kalorii i budulca (białka) nie urosną.

Na logikę, przecież okrągłe mięśnie pośladkowe to nie wtłoczone powietrze. To po prostu kawał mięsa! Coś jak pierś kurczaka. Musisz to zbudować, a to wymaga budulca i energii.

Tyle ode mnie.

A Tobie życzę skutecznego budowania potężnych mięśni pośladkowych, które będą robiły piorunujące wrażenie. Tak aby faceci odwracali wzrok, a inne kobiety niech zazdroszczą. Zakoduj w głowie wszystkie punkty. Popraw to co robisz źle. I niech pośladki rosną.

kształtowanie sylwetki program online

Potrzebujesz indywidualnej diety lub wsparcia w dążeniu do idealnej formy?

Dołącz do grona osób, które mają: 

  • Skuteczne metody treningowe i żywieniowe
  • Dostęp do profesjonalnej wiedzy
  • Pewność, że robią to co trzeba
  • Wsparcie
  • WYNIKI !!!

Zróbmy wspólnie to co było dla Ciebie niemożliwe. Oto plan na Ciebie:

1. PRZESTAŃ tolerować wymówki typu “nie chce mi siꔓod jutra”.
2. ZACZNIJ od siebie wymagać więcej. Znacznie więcej, bo możesz.
3. ZBUDUJ wymarzoną sylwetkę – w tym mogę Ci pomóc

Zapraszam do programu Metamorfozy Sylwetki Online