Jak wygląda skuteczny trening modelujący kobiecą sylwetkę?

Jak wygląda skuteczny trening?

1. Włącz do planu treningowego najlepsze ćwiczenia, które widzisz na grafice niżej oraz różne odmiany tych ćwiczeń.

2. Użyj zewnętrznego oporu aby trening był skuteczny. Czyli poniższe ćwiczenia powinny być wykonane z odpowiednio dużym obciążeniem (jest to KLUCZOWY element). Staraj się mieścić w przedziale powtórzeń 8-20.

3. Progresja. Użycie ciężaru zewnętrznego nie wystarczy. Trzeba jeszcze sukcesywnie zwiększać obciążenia i korzystać z metod treningowych, które będą utrudniać trening np. serie łączone, super serie, drop sety i wiele innych. Dzięki temu dajesz informacje mięśniom “na następnym treningu masz być WIĘKSZY i silniejszy”.

4. Dieta. Może nie związana z treningiem ale z modelowaniem sylwetki tak. Musisz jeść odpowiednią ilość kalorii w ciągu dnia. W ten sposób tworzysz środowisko wzrostu masy mięśniowej (modelowania sylwetki) lub do redukcji tkanki tłuszczowej, zależy co jest Twoim celem.

5. Regeneracja. Mięsień aby urósł i nadał kształtów sylwetce musi się odbudować większy, a buduje się kiedy odpoczywa. Musisz zadbać o odpoczynek.

Każdy punkt wyżej to MUST HAVE skutecznego treningu. Pomijając chociaż jeden punkt sylwetka przestanie się rozwijać, a Ty staniesz z efektami w miejscu.

Jeśli jesteś w trakcie modelowania swojego ciała i zależy Ci na sylwetce jak marzenie, to zastanów się czy Twoje aktualne treningi (i nie tylko) spełniają WSZYSTKIE powyższe punkty.

Jeśli NIE. To zapraszam do współpracy. A w 3 miesiące zobaczysz efekty jakich nie widziałaś przez ostatni rok swoich treningów – Chcesz skutecznie trenować? zobacz szczegóły.

Lub możesz działać samodzielnie, zaczynając od…

Plan treningowy FBW – Full Body Workout

  • Wybierz po jednym ćwiczeniu na każdą partię mięśniową z grafiki niżej. – (wyjdzie 8 ćwiczeń)
  • Wykonaj każde ćwiczenie w 3 seriach po 8-20 powtórzeń.
  • Stosuj progresję, czyli co serię załóż więcej kilogramów.
  • Przerwy między seriami ok. 60-90 sekund.
  • Zrób taki plan 3 x w tygodniu np. poniedziałek – środa – piątek. Ale w każdy dzień wybierz inne ćwiczenie aby zaatakować mięśnie z innej strony.

Najlepsze ćwiczenia modelujące sylwetkę.

skuteczny trening abs
skuteczny trening ramion
skuteczny trening pleców
skuteczny trening barki
skuteczny trening pośladki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *