Cellulit – pozbądź się go skutecznie w 4 krokach.

Pozbądź się go raz na zawsze i załóż w końcu spodenki nie wstydząc się.

 

Cellulit koszmar i przykra dolegliwość psująca wygląd sylwetki, z którą kobiety nie mogą sobie poradzić. Błędnie się myśli, że problem ten dotyka tylko osoby z nadwagą. W dzisiejszych czasach z cellulitem walczą również szczupłe kobiety, a nawet wśród mężczyzn się pojawia.

 

Pomarańczowa skórka zimą ukrywana pod warstwą ubrań, latem skutecznie może popsuć wakacje. Kobiety przez cellulit mogą mieć bardzo utrudnione życie osobiste, wstydzą się wyjść na plażę i opalać na słońcu przy innych osobach. Latem nie zakładają krótkich spodenek właśnie przez pomarańczową skórkę na udach.

 

Osoba, która nie ma tego problemu może sobie tylko wyobrazić jak kobieta musi się męczyć w długich spodniach, kiedy na zewnątrz panuje ponad 30 stopniowy upał.

Dlatego już dziś zadbaj o kondycję i wygląd swojej skóry, abyś tym razem nie musiała się męczyć w długich spodniach latem, abyś mogła je ściągnąć, schować do szafy i założyć krótkie spodenki.

W tym artykule dowiesz się czym jest, jak powstaje oraz jak walczyć z cellulitem.

 

 

Czym jest cellulit?

 

Koszmar, który dotyka wielu kobiet w medycznym języku określa się jako lipodystrofia. Brzmi poważnie. Wynikiem cellulitu często bywają zaburzenia w gospodarce hormonalnej, zwiększona ilość estrogenu (kobiecy hormon).

Zwiększony poziom estrogenów może wynikać z dojrzewania, w okresie karmienia piersią oraz stosowania środków antykoncepcyjnych. Sam w sobie estrogen nie jest szkodliwy i nie powoduje cellulitu, powstaje on dopiero kiedy występuje jednocześnie niedobór progesteronu.

 

Wynikiem tego jest występowanie pod skórą obrzęków naczyń krwionośnych, przez co utrudniony jest transport składników odżywczych ale również odprowadzanie toksyn z tkanki tłuszczowej. W wyniku tych zaburzeń powstają widoczne gołym okiem nierówności pod skórą, które nazywamy cellulitem.

 

Innymi przyczynami występowania pomarańczowej skórki są:

 • siedzący tryb pracy,
 • mała aktywność w ciągu dnia,
 • duża ilość cukrów w diecie oraz fast foodów,
 • mała ilość wody,
 • używki,
 • złe nawyki żywieniowe.

 

Czytając powyższe zdanie można wywnioskować coś pozytywnego, że masz realny wpływ na poprawę jakości Twojej skóry i zmniejszenie cellulitu lub całkowite pozbycie się.

 

W dalszej części artykułu opisze niektóre rozwiązania na pozbycie się cellulitu.

 

4 SKUTECZNE (A RACZEJ NIEZBĘDNE)

SPOSOBY WALKI

 

 1. SPORT

 

 

Należy zauważyć, że kobiety aktywne fizycznie, uprawiające sporty i odżywiające się zdrowo nie maja cellulitu, przynajmniej zdecydowana większość nie ma. Te spostrzeżenie mówi co jest lekiem na tą dolegliwość. Bądź aktywna.

Mówiąc o aktywności nie mam na myśli ciężkich treningów po kilka godzin każdego dnia. Poświęć minimum 3 godziny w tygodniu, a jeśli nie masz tyle czasu, to 20-30 dziennie. Nawet taka ilość będzie miała pozytywne korzyści.

 

Dodatkowo oprócz uprawiania sportu zadbaj o większość ilość ruchu w ciągu dnia np. idź do sklepu pieszo zamiast samochodem, jedź do pracy rowerem jeśli masz taką możliwość, w autobusie stój zamiast siedzieć itp. Aktywność tego typu również będzie miała pozytywne skutki, spalisz więcej kalorii w ciągu dnia, spalisz tkankę tłuszczową, a cellulit to tkanka tłuszczowa.

 

Kilka popularnych aktywności, które warto uprawiać.

 

 • Trening siłowy
 • Rowerek
 • Bieganie
 • Basen
 • Zumba
 • Step

 

 1. DIETA

 

 

Jak już wspomniałem na wstępie główną przyczyną cellulitu są zaburzenia hormonalne. Te z kolei możemy unormować za pomocą stylu życia i diety. Od razu chce przestrzec przed dietami o skrajnie niskiej podaży kalorii gdyż mogą one jeszcze bardziej rozregulować gospodarkę hormonalna i pogorszyć stan.

 

Dieta powinna być bogata w produkty pochodzenia naturalnego, takie które rosły lub żyły. Produkty te są bogate w substancje odżywcze i dostarczają niezbędnych składników, które są budulcem Twojego ciała m.in. skóry. Takie produkty powinny być podstawą Twojej diety.

 

Należy jeść regularnie od 3 do 5 posiłków dziennie. Pić koniecznie dużo wody. Jeść warzywa i owoce. Bogate w błonnik produkty. Wiem, ameryki nie odkryłem, są to standardowe zalecenia żywieniowe. Co do makroskładników to dieta powinna być ustalana indywidualnie.

 

Czego należy unikać?

 

Ameryki nie odkryję. Unikaj cukrów, kolorowe napoje, alkohol, gotowe i już zapakowane potrawy, fast food, chipsy.

 

Cellulit głownie powiązany jest z nadwagą dlatego należy zadbać o odżywianie oraz skupić się na dietach redukujących tkankę tłuszczową. Im mniej tkanki tłuszczowej tym cellulit mniejszy.

 

 1. Suplementacja

 

Walcząc z cellulitem często jednocześnie walczymy z nadwagą czyli jesteś na ujemnym bilansie kalorycznym. Wynikiem tego mogą być braki, niektórych składników potrzebnych do poprawienia kondycji skóry.

 

Pomocą może się okazać systematyczna suplementacja. Suplementy takie jak Cellative , które są stworzone do walki z cellulitem dostarczają składników pochodzenia naturalnego, aby przywrócić kondycję, wygląd oraz zdrowy stan skóry.

Przecież nasze ciała są zbudowane z pierwiastków występujących w przyrodzie i pożywieniu np. kolagen, cynk. Znasz powiedzenie „jesteś tym co jesz”. No właśnie. Suplementy pomagają dostarczyć tych niezbędnych składników.

 

Oczywiście nie polegał bym na samych suplementach i nie liczyłbym na to, że zrobią jakąś magiczną robotę ale warto jest wypróbować bo może to akurat na Ciebie zadziała. W tym momencie posłużę się przykładem budowania mięśni i stosowaniu suplementów, które w tym pomagają np. kreatyna.

 

Osoba doświadczona wie, że na samych suplementach nie zbuduje wielkich mięśni ale kilka % w skali roku na pewno uda się zbudować za ich pomocą (w połączeniu z dietą oczywiście). Patrząc na to z innej strony te kilka procent to jednak efekt. Bo można mieć te kilka procent więcej mięśni i wyglądać lepiej, a można też ich nie mieć.

Podobnie możesz podejść do suplementów, które pomagają z cellulitem. Prawdopodobnie cudów nie będzie ale długotrwałe stosowanie na pewno przyniesie pozytywny efekt i być może Cie zaskoczy.

 

 1. ZABIEGI – peeling, masaże, olejki, maści.

 

Zabiegi stawiam na 4 pozycji czyli na końcu, ponieważ są to działania z zewnątrz, które pomagają w walce z cellulitem ale bez odpowiedniej diety, aktywności fizycznej czy dostarczeniem składników zwalczających (suplementów) to same w sobie nic Ci nie pomogą.

 

A teraz odpowiedz ile razy korzystałaś z różnego rodzaju zabiegów na cellulit nie zmieniając nic w swoim stylu życia np. diety. Niestety zazwyczaj kobiety stosują odwrotną kolejność i na 1 miejscu stawiają zabiegi jednocześnie dalej nie uprawiając sportu i dalej źle się odżywiając.

 

Musi być zachowana kolejność.

 

To tak jak z pieczeniem ciasta przy otwartym piekarniku. Nigdy Ci się nie uda jeśli nie spełnisz wcześniejszych etapów z przepisu oraz domknięciu piekarnika.

 

Więc potraktuj zabiegi jako kosmetykę, jako dodatek, jako coś co pomoże ale nie jako lek na problem. Lekiem jest aktywność i odżywianie. Zadbaj o to jeśli chcesz w końcu założyć latem krótkie spodenki.

Potrzebujesz indywidualnej diety lub wsparcia w dążeniu do idealnej formy?

Dołącz do grona osób, które mają: 

 • Skuteczne metody treningowe i żywieniowe
 • Dostęp do profesjonalnej wiedzy
 • Pewność, że robią to co trzeba
 • Wsparcie
 • WYNIKI !!!

Zróbmy wspólnie to co było dla Ciebie niemożliwe. Oto plan na Ciebie:

1. PRZESTAŃ tolerować wymówki typu “nie chce mi siꔓod jutra”.
2. ZACZNIJ od siebie wymagać więcej. Znacznie więcej, bo możesz.
3. ZBUDUJ wymarzoną sylwetkę – w tym mogę Ci pomóc

Zapraszam do programu Metamorfozy Sylwetki Online.