1000 kcal. Skutki diet niskokalorycznych.

W okresie odchudzania możesz korzystać z wielu diet, dzięki którym osiągniesz swój cel. Nie ma tylko jednej skutecznej diety. Efekty możesz notować na różnych rodzajach odżywiania, skrajnie się od siebie różniących tylko musisz sobie zadać pytanie czy będziesz w stanie wytrzymać na takiej diecie przez resztę swojego życia. Dziś chce poruszyć temat diety najczęściej wybieranej podczas odchudzania, a zarazem najgorszą zaraz po odżywianiu się słońcem jaką możesz wybrać. Diety o skrajnie niskiej podaży kalorii. Mówiąc po ludzku głodówki.

 

Czy jesteś w stanie wyrwać na głodówce przez resztę swojego życia?

 

Faktycznie głodówka jest skuteczna, a rezultaty pojawiają się bardzo szybko ale z doświadczenia wiem, że każda osoba na takiej diecie prędzej czy później ulega. Często jest to prędzej. Bo ile można żyć nie dojadając? Więc odpowiedz sobie czy taka dieta ma sens. Efekty są szybkie ale efekt jo jo jeszcze szybszy i często gwarantowany. Na dłuższą metę taka forma odchudzania jest nie skuteczna, a wręcz pogarsza tylko sytuację oraz może zagrozić Twojemu zdrowiu.

 

Minusy diet o niskiej kaloryczności rzędu 1000 kcal

 

Wiele lat temu diety o tak niskich kaloriach były stosowane z przymusu bo była wojna, brakowało jedzenia, ciężkie czasy. Dziś dietę 1000 kcal stosujesz bo masz taki kaprys i chcesz zrzucić kilka kilogramów ale organizm nie wie czy to Twój kaprys czy właśnie walczysz o przeżycie.

 


A jakie konsekwencje ma tak niskie spożycie kalorii?

 

  • Spalasz mięśnie, a nie tłuszcz.Przy głodówce głównie to mięśnie są niepotrzebnym balastem, a nie tkanka tłuszczowa tak jak byś chciała! Więc głownie pozbywasz się mięśni, a nie tkanki tłuszczowej dlatego notujesz tak duże spadki wagi i obwodów. 
  • Nie możesz zajść w ciążę.Organizm stan niedożywienia traktuje w prosty sposób. Jeśli nie jesteś w stanie siebie wyżywić to tym bardziej nie utrzymasz nowego życia. Znajomy problem naszych czasów. Rozregulowana gospodarka hormonalna itd. Masz z tym kłopot? Czas zacząć jeść. 
  • Jesz tyle co twoje 10 letnie dziecko.Czy to normalne aby dorosła osoba jadła jak dziecko? To zostawię do przemyślenia Tobie. 
  • Człowiek głodny to człowiek wku…rzony.Przez Twój kaprys cierpi na tym całe Twoje otoczenie rodzina, znajomi, ludzie z którymi pracujesz mniej Cie lubią. 
  • Na 1000 kcal długo nie wytrzymasz i w końcu rzucisz się na masę jedzenia wszystkiego.Jak już wspomniałem na początku długo tak nie pociągniesz, a efekt końcowy takich zabiegów to oczywiście powrót do tego co było. Przez co Twoje ego cierpi bo uznajesz to za porażkę. Uważasz, że masz jeszcze gorszy wygląd. Jeszcze gorsze samopoczucie. Jeszcze gorsza samoocena. W końcu ponownie wchodzisz na podobną dietę z myślą, że tym razem wytrzymasz. Błędne koło. Może czas je przerwać? 


    Odchudzaj się  głową. Zrób to powoli ale skutecznie. Jedz tyle aby się najeść ale nie przejeść. Dostarczaj razem z pożywieniem wartość i nie jedz byle czego. Wszystko należy robić mądrze. A gwarantuje, że efekty będą i zostaną. 

    ODCHUDZASZ SIĘ JEDZĄC, A NIE GŁODUJĄC. ZRÓB TO WOLNIEJ ALE MĄDRZE.