Trening siłowy u kobiet.

Trening siłowy kobiet to…

 • dźwiganie
 • wyciskanie 
 • unoszenie 
 • ciężary
 • pot
 • wysiłek
 • oraz sukcesywne zwiększanie ciężaru 

Czyli powinien wyglądać dokładnie tak samo jak trening u mężczyzn.

 

PORADA: Dźwigaj i nie machaj bez sensu.


Jeśli należysz do kobiet, które machają na treningu najmniejszymi hantlami. Nie mecząc się przy tym i uważasz, że to jest trening siłowy tylko dlatego bo jesteś w części siłowej fitness klubu, to jesteś w ogromnym błędzie. W ten sposób nic nie zyskasz. Równie dobrze możesz spacer nazwać sprintem.

Wiem, że jako kobieta masz obawy przed podnoszeniem większych obciążeń. Widzę to po swoich podopiecznych, kiedy zaczynamy współpracę ale uwierz mi jak dźwigniesz raz duży ciężar to nagle czujesz, że możesz jeszcze więcej i dostajesz powera oraz ogromną satysfakcję, bo nie spodziewałaś się, że masz tyle siły w sobie.


Trening siłowy jak sama nazwa mówi jest treningiem w którym się siłujesz, siłujesz z ciężarem. Walczysz aby Cię nie przygniótł, przydusił. Tak to powinno wyglądać jeśli chcesz mieć z niego korzyści. A korzyści jest wiele i są warte swojej ceny tej wali na treningu.

 

Trening musi być dla Ciebie wyzwaniem 


Trening powinien być dla Ciebie wyzwaniem, a nie spokojnym przejściem z ćwiczenia do ćwiczenia.


Niestety u większości kobiet trening siłowy wygląda tak, że chwyci najmniejsze hantle i wykonuje 15 powtórzeń, bo tak ma rozpisane w planie treningowym ale równie dobrze te 15 powtórzeń mogłabyś wykonać z ciężarem 3 x większym. 

Jeśli masz napisane w planie 15 powtórzeń to musisz chwycić taki ciężar, z którym w ostatnich powtórzeniach czyli 12,13,14 i 15 będziesz miała poważny problem aby go dźwignąć. Tak powinno to wyglądać. Wiec zostaw te małe ciężarki dla osób początkujących i chwyć takie, które będą dla Ciebie wyzwaniem. To ma być trening siłowy!

Trening z najmniejszym ciężarem jaki jest dostępny na siłowni jest jak zwykły spacer. Dosłownie możesz to zastąpić spacerem i efekty będą podobne. Nie zbudujesz w ten sposób zgrabnych pośladków, nie wyrobisz fit sylwetki. Jeśli Twoim celem jest taki właśnie efekt to musisz zaangażować się w trening.

 

Czy trening siłowy rozbuduje Twoje mięśnie?

 

Odpowiedź jest prosta. Nie. Natura tak stworzyła kobiety, że nigdy nie będą miały wielkich mięśni. I choćbyś bardzo chciała i trenowała tak ciężko jak tylko potrafisz to nie będziesz wyglądała nawet w połowie jak mężczyzna. Kobieca gospodarka hormonalna na to nie pozwoli.

Mężczyzna jest większy od kobiety ponieważ posiada męski hormon, który jest za to odpowiedzialny czyli testosteron. Kobiety mają go znikome ilości. Krótko mówiąc. Nie ma testosteronu, nie ma wielkich mięśni.

Ale oczywiście trenując intensywnie na siłowni kobieca sylwetka będzie miała z tego dużo korzyści i o ile nie urosną Ci wielkie mięśnie to ich napięcie się poprawi,a wielkość wzrośnie ale tylko nieznacznie. I ta własnie nieznaczna wielkość daje Twojej sylwetce jędrność. Fit wysportowana sylwetka to efekty treningów na siłowni.

 

Potrzebujesz indywidualnej diety lub wsparcia w dążeniu do idealnej formy?

Dołącz do grona osób, które mają: 

 • Skuteczne metody treningowe i żywieniowe
 • Dostęp do profesjonalnej wiedzy
 • Pewność, że robią to co trzeba
 • Wsparcie
 • WYNIKI !!!

Zróbmy wspólnie to co było dla Ciebie niemożliwe. Oto plan na Ciebie:

1. PRZESTAŃ tolerować wymówki typu “nie chce mi siꔓod jutra”. 2. ZACZNIJ od siebie wymagać więcej. Znacznie więcej, bo możesz. 3. ZBUDUJ wymarzoną sylwetkę – w tym mogę Ci pomóc Zapraszam do programu Metamorfozy Sylwetki Online.