Naturalne ,,spalacze” tłuszczu w diecie.

Ćwicząc na siłowni oraz prowadząc aktywny tryb życia dosyć sporą uwagę poświęcamy także odpowiedniej suplementacji – pozwala ona zmaksymalizować efekty naszej ciężkiej pracy. Dlatego tak bardzo często sięgamy po zestawy witamin oraz mikroelementów, różnego rodzaju cenne pierwiastki, a także obowiązkowo odżywki białkowe oraz kochane -zwłaszcza przez wszystkie panie – tak zwane ,,spalacze ” tłuszczu. To dzięki nim jesteśmy w stanie zmaksymalizować efekty treningu cardio polegającego na spalaniu bardzo dużych ilości kalorii. Zażywając kapsułkę na co najmniej 30 minut przed intensywnych treningiem mamy zagwarantowane, że podczas jego wykonywania będziemy się mocno pocić i stracimy jeszcze więcej kalorii. Warto jednak zastanowić się co takiego te skuteczne kapsułki mają w swoim składzie – że czyni je to tak bardzo skutecznymi? Otóż zaskakujące może okazać się, że bazują one na składnikach naturalnych, które każdy z nas prawdopodobnie posiada w swojej kuchni. Są to głównie zawarta w kawie kofeina, a także pikantne oraz rozgrzewające przyprawy. Warto zatem te składniki włączyć do swojej diety i dzięki temu jeszcze efektywniej spalać tłuszcz.

Do naturalnych ,,spalaczy” tłuszczu należą:

 

  • Zawarta w kawie kofeina. Jest ona jednym z najpopularniejszych składników popularnych tabletek przyspieszających spalanie oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Kofeina nie tylko zmniejsza oraz hamuje apetyt, ale działa także na organizm pobudzająco oraz zwiększa jego wydolność – dlatego dzięki niej jesteśmy w stanie ćwiczyć jeszcze intensywniej oraz spalić jeszcze większe dawki kalorii.
  • kapisacyina, której zawartości szukać należy przede wszystkim w ostrych papryczkach chili oraz pieprzu kajeńskim. Jest to bardzo ostra przyprawa – dlatego pozwala kilkukrotnie zwiększyć tempo  spalania tkanki tłuszczowej. Ponadto dodawanie jej niewielkich ilości do potraw sprawi, że z pewnością zjemy mniej oraz będziemy zdecydowanie więcej pić – co także sprzyja chudnięciu.
  • przyprawy rozgrzewające, do których należą imbir, cynamon oraz kurkuma. Przyspieszają one tempo przemiany materii oraz usprawniają metabolizm. Organizm musi ponieść większą pracę oraz większe wydatki energetyczne w celu ogrzania, dlatego spożywając te przyprawy jesteśmy w stanie spalić jeszcze więcej tłuszczu oraz kalorii. Ponadto cynamon znacznie obniża poziom cukru we krwi oraz zmniejsza apetyt na słodycze. Warto dodawać te przyprawy do napojów oraz deserów, a także wielu dań.
  • Grapefruit to jeden z najskuteczniejszych owoców polecanych dla osób walczących z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz zbędnymi kilogramami.  Dzięki bardzo wysokiej zawartości witaminy C – bardzo skutecznie zapobiega odkładaniu się tłuszczu w organizmie. Jego regularne stosowanie przy odpowiedniej diecie oraz aktywności fizycznej pomoże bardzo szybko i skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu.
  • Herbaty takie jak yerba mate oraz zielona i czerwona herbata pu- erh, które są bardzo skuteczne w walce z nadmiarem kilogramów. Dzięki nim zwiększymy tempo przemiany materii oraz usprawnimy metabolizm, a także będziemy w stanie zmniejszyć wchłanianie się tłuszczów z potraw do organizmu. Ponadto yerba mate doskonale hamuje apetyt, a także działa moczopędnie, zatem jej regularne picie pozwoli pozbyć się bardzo uciążliwych obrzęków.

Ale nie zapominaj, że głównym czynnikiem aby skutecznie chudnąć jest Dieta Odchudzająca.