Skuteczne ćwiczenia na powiększenie pośladków

Ostatnimi czasy pojęcie atrakcyjnej oraz szczupłej sylwetki przeszło znaczącą transformację. Jeszcze kilka lat temu za ideał piękna uznawano skrajnie wychudzone modelki, o co najmniej kilkukilogramowej niedowadze, z prześwitującymi pod skórą kośćmi oraz kreowano sposób odżywiania polegający na dostarczaniu do organizmu bardzo małych dawek kalorii. Takie kreowanie wizerunku piękna bardzo często prowadziło do zachorowań na anoreksję oraz bulimię wśród bardzo młodych dziewcząt, a w skrajnych przypadkach kończyło się nawet śmiercią. Na szczęście obecnie coraz bardziej popularny staje się aktywny tryb życia oparty na zdrowej diecie oraz ćwiczeniach fizycznych, z których coraz bardziej popularna staje się nie tylko wśród panów, ale także i wśród pań siłownia.

Ćwiczenia, dzięki którym powiększysz pośladki

To właśnie dzięki zastosowaniu odpowiedniego ciężaru sylwetka nabierze pięknego, smukłego, a przy tym zdrowego wyglądu. Ponadto udowodniono, że ćwiczenia siłowe świetnie angażują nasz organizm to spalania dużych dawek kalorii, a dodatkowo rzeźbią nasze ciało. Do jednych z ulubionych partii mięśniowych ćwiczonych przez panie zdecydowanie należą nogi oraz pośladki. Bardzo często zależy nam na powiększeni oraz zaokrągleniu pośladków bez zbędnej rozbudowy mięśni ud. Dlatego chociaż do niedawna panie ochoczo wykonywały przysiady ze sztangą – o dosyć dużym obciążeniu – obecnie aby powiększyć pośladki – a przy tym nie doprowadzić do zwiększenia objętości ud zaleca się kilka innych ćwiczeń. Warto też przemyśleć pomoc w zakresie trenera osobistego aby nie dopuścić do sytuacji, że rośnie nie to co trzeba.

Popularne ćwiczenia

  • jednym z najbardziej skutecznych ćwiczeń na powiększenie oraz rozbudowę mięśni pośladkowych wielkich jest tzw ćwiczeni glutes brigde, czyli most wykonywane najlepiej z dużym obciążeniem. Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujemy matę, opcjonalnie ławeczkę lub step oraz sztangę. Możemy także użyć ketlebal jeśli nie mamy sztangi. Aby poprawnie wykonać ćwiczenie należy położyć się na podłodze lub oprzeć górną część pleców o ławkę oraz ugiąć nogi w kolanach do kąta 90 stopni. Następnie sztangę lub też inne obciążenie należy położyć na talerzach biodrowych i rozpocząć unoszenie bioder, pamiętając o jednoczesnym napinaniu pośladków oraz utrzymywaniu ich przynajmniej na kilka sekund w górze. Nie należy odkładać pośladków całkowicie na podłogę. Można dodatkowo zastosować na nogi taśmę mini band, dzięki której osiągniemy jeszcze lepsze efekty tego ćwiczenia. Najlepiej jest je wykonywać w kilku seriach po przynajmniej 15 powtórzeń na serię – dodając coraz większe obciążenie.
  •  przywodzenie oraz odwodzenie nóg na maszynie czyli tzw, hip abduction. Polega na przywodzeniu oraz odwodzeniu nóg na specjalnie do tego przeznaczonej maszynie- będącej niezbędnym elementem wyposażenia właściwie każdej siłowni. Świetnie angażuje ono do do pracy mięśnie przywodzące oraz mięśnie pośladkowe średnie, pozwala doskonale pozbyć się mało estetycznych fałd tłuszczu na biodrach nazywanych przez panie ,, bryczesami”.
  • Odwodzenie nogi do tyłu– wariantów tego ćwiczenia jest bardzo wiele- możemy je wykonywać stojąc lub klęcząc albo leżąc , a także na maszynach. Do tego ćwiczenia także warto zastosować odpowiedni ciężar. Sprawi ono, że nasze pośladki staną się krągłe oraz uniesione.

Warto skorzystać z rady trenera personalnego i uzyskać informację, jakie ćwiczenia wykonywać, aby przyniosły najlepszy efekt.