Efekt jojo jak go przerwać?

Znajdź wszystkie przyczyny dlaczego przytyłaś. Dlaczego masz efekt jojo. WSZYSTKIE! Zaczynając od zewnętrznych jak złe nawyki żywieniowe, kończąc na wewnętrznych, które siedzą w Twojej głowie i doprowadzają, że ciągle sięgasz po jedzenie i tyjesz.

Musisz znaleźć wszystkie przyczyny tycia i je wymienić albo CAŁKOWICIE wyeliminować.

Przykładowe przyczyny:

  • Złe odżywianie
  • Nawyki żywieniowe, które nie służą np. podjadanie słodyczy
  • Za częsta ilość fast food
  • Imprezy
  • Za dużo wina, drinków na wieczór aby się zrelaksować
  • Podjadanie słodyczy aby poprawić humor
  • Dlaczego podjadasz, w jakich sytuacjach

ODCHUDZANIE TO NIE TYLKO DIETA

Nadwaga to efekt spożycia nadmiaru kalorii ale problemem jest dlaczego spożywasz nadmiar kalorii.

Odchudzanie to nie tylko praca nad dietą ale przede wszystkim praca nad emocjami, nawykami, obrazem własnej osoby, pewnością siebie, wiarą we własne możliwości.

Jeśli razem z dietą nie zaczniesz zmieniać tego jak postrzegasz siebie, jak reagujesz na różne sytuacje w życiu, jak reagujesz na stres. To nigdy nie uda Ci się schudnąć na stałe. Przy okazji zerknij na inny wpis Mity o odchudzaniu, w które wierzysz.

Będzie to wglądać tak, że przez jakiś czas powalczysz z kilogramami i nawet schudniesz. Ale nie pozbywając się przyczyny dlaczego przytyłaś np. zajadanie stresów. To prędzej czy później waga wróci.

TO PRZERAŻAJĄCE ALE EFEKT JOJO MA 80% OSÓB!

80% osób, które stosowały diety odchudzające w przeciągu dwóch lat wraca do poprzedniej wagi. Wyobrażasz to sobie 80%! To prawie 100. Powodem jest, że te osoby zmieniły dietę na chwilę ale nie zmieniły siebie.

efekt jojo

JAK PRZERWAĆ EFEKT JOJO?

Aby utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe na stałe, musisz zmienić siebie i SWOJE MYŚLENIE, które będzie albo wspierać odchudzanie i zdrowie albo odwrotnie będzie wspierać tycie i sabotować Twoje działania.

Kiedy już nauczysz się wyłapywać takie myśli i działania (np. jem słodkie gdy jest mi źle bo to poprawia mi nastrój), które Cię sabotują to będziesz miała możliwość je wyhamować i przestaniesz w końcu jeść wtedy kiedy nie musisz.

Zaczniesz jeść wtedy kiedy trzeba i tyle ile trzeba. Mówiąc inaczej staniesz się ŚWIADOMYM KONUMENTEM, a nie przeżuwaczem byle czego, byle kiedy, byle jak, byle się tylko lepiej poczuć.

DLATEGO PRZY NASTĘPNEJ PRÓBIE ODCHUDZANIA

Zacznij siebie doceniać. Wierz we własne możliwości. Przestań tolerować to co Ci nie służy. Naucz się panować nad emocjami. Przestań jeść kiedy jesteś smutna, zła, wkurzona, znajdź inny sposób na radzenie sobie z negatywnymi emocjami. Naucz się jeść na nowo i poznaj podstawy odżywiania, celem jedzenia jest odżywienie, a nie poprawa samopoczucia.

Spokojnego odchudzania.

grupa o odchudzaniu