Aktywność fizyczna – to się opłaca

Aktywność fizyczna kojarzy nam się z czymś męczącym. Po całym dniu wypełnionym pracą, raczej nie mamy na nią ochoty. Wręcz przeciwnie myślimy tylko o tym, że chcielibyśmy znaleźć się w wygodnym łóżku. Tymczasem obecnie większość z nas ma siedzący tryb życia, nie ruszamy się praktycznie wcale. To ma ogromny wpływ na cały nasz organizm, na nasz kręgosłup, na nasze samopoczucie. Aktywność fizyczna może naprawdę pomóc nam się poczuć lepiej, choć zazwyczaj myślimy inaczej.

 

Poprawa ogólnej kondycji

 

Pierwszym powodem, dla którego warto być aktywnym pod tym względem, jest oczywiście nasze zdrowie. Każdy z nas chciałby cieszyć się zdrowiem i dodatkowo jeszcze długim oraz satysfakcjonującym życiem. Tymczasem brak ruchu w naszym życiu może doprowadzić do tego, że będziemy zmagać się z licznymi chorobami. Z chorobami układu krążenia, z chorobami układu nerwowego oraz oddechowego. Poza tym brak ruchu wiąże się także z ilością zachorowań każdego roku na jedną z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych, czyli raka. Mnóstwo osób ze względu właśnie na swój brak aktywności doprowadziło organizm do ruiny, a na tej ruinie zaczynają się bardzo często budować nowotwory.

 

Lepsze samopoczucie

 

Aktywność fizyczna pozwala nam się także lepiej czuć. Szczególnie jeśli decydujemy się na aktywność na świeżym powietrzu. Wówczas lepiej dotleniamy swój organizm, co bardzo pozytywnie na niego wpływa. Czerpiemy także witaminę D ze słońca, mamy także możliwość delektować się krajobrazami, które nas otaczają. Choć możemy po krótkim spacerze czy też biegu czuć się zmęczeni, będą i tak nam towarzyszyć pozytywne uczucia. Ponieważ trening jest w stanie wyzwolić nasze pozytywne emocje, zadowolenie z nas samych, poczucie satysfakcji.

 

Dobra kondycja

 

Warto ćwiczyć również po to, by zachować dobrą kondycję. Czasem gdy musimy kawałek dobiec do autobusu okazuje się, że niestety nie radzimy sobie tak dobrze z aktywnością fizyczną, jak być może nam się wydawało. Jeśli mamy słabą kondycję, wszystko może sprawiać nam poważne trudności. Wchodzenie po schodach, spacer z ukochaną, wyjście z naszym psem. Brak kondycji sprawia, że mamy mnóstwo ograniczeń.

 

Pozbądź się dodatkowych kilogramów

 

Aktywność fizyczna to także sposób na to, by nie nabyć dodatkowych i przede wszystkim zbędnych kilogramów. Nie chodzi tutaj o wyrobienie sobie idealnej sylwetki, ponieważ nie każdy z nas o tym marzy. Jednak zachowanie odpowiedniej wagi pozwala nam się swobodnie poruszać, nie dotykają nas różnego rodzaju choroby, możemy także dobrze czuć się w swoim ciele. Jeśli zaniedbamy ten aspekt i przybierzemy nieco na wadze, może być nam trudno to zgubić i problem zacznie się pogłębiać.

 

Kształtuj swój charakter

 

Ostatni już powód, to przede wszystkim możliwość stawiania sobie celów. Każdemu z nas potrzebne są jakieś cele. Dłuższy spacer, przebiegnięcie kilometra w jakimś czasie. Realizowanie takich naprawdę małych kroków, może dać nam dużo szczęścia. Poza tym to pomaga nam także kształtować charakter. Sport jak widać jest pożyteczny, sporo może nam dać. Jednak warto uprawiać go przede wszystkim z myślą o tym, iż chcemy być zdrowymi i w pełni sprawnymi ludźmi.