Czy warto pić odżywkę białkową celem zrzucenia kilogramów?

To, że zaczniesz pić odżywkę białkową bo usłyszałaś, że ona pomaga spalać tkankę tłuszczową to nie jest równe z tym, że tkanka tłuszczowa będzie Tobie spadać jak zaczniesz pić białko. Oczywiście ogólna zwiększona podaż białka w diecie pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej ale taka odżywka jest jedynie małym procentem, który Ci w tym pomoże. Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej to musisz mieć na to plan działania.  Trening, dieta, suplementacja. Wszystko się liczy!

 

Nie tylko jeden suplement się liczy


A mi się często wydaje, że ludzie traktują takie wyrywki informacji jak np. “picie białka spala tłuszcz” jako święty gral “To jest to. Tego mi brakowało. Teraz na pewno pozbędę się nadmiaru kilogramów”. Czyli standardowo chcemy iść na łatwiznę i wierzymy w takie głupoty.  Podobnie jest z treningiem na czczo i cała masą podobnych informacji.

Powtórzę to są WYRYWKOWE informacje, które są częścią/strategią konkretnego planu. Same w sobie stosowanie się do tych informacji nic Ci nie da.

Chcesz żeby to wszystko ze sobą grało? To naucz się jak układać plany treningowe, diety lub zainwestuj w osobę która Ci to wszystko ułoży.

 

Odżywka białkowa, a może Trener?

 

Zobacz jak to często jest… kupujesz odżywkę białkową aby pomogła Tobie spalić tłuszcz. Wydajesz 150-200 zł. Za tą samą cenę masz już konsultacje u trenera lub nawet pełne prowadzenie z dietą, treningiem, suplementacją. Gdzie okazuje się, że nie potrzebujesz tej odżywki białkowej, bo ona wcale nie jest potrzebna, a trener jak najbardziej się przyda.

Więc co wolisz? Odżywkę białkową, z która i tak nie wiesz do końca co zrobić czy gotowy i skuteczny plan działania od trenera.

Zacznij rozważać zakupy takich “świętych grali” bo często są to pieniądze wyrzucone w błoto.