Ćwiczenia na "boczki"

Decydując się na wprowadzenie aktywności fizycznej do swojego życia zaczynamy zauważać pewne zmiany zachodzące w naszym ciele: gubimy tkankę tłuszczową nierównomiernie. Niektóre partie ciała bywają nieco trudniejsze do “zrzucenia”, ponieważ tłuszcz odkłada się w nich z przyczyn genetycznych, ale nie oznacza to, że nie możemy się ich pozbyć. Takimi miejscami na ciele kobiety są przeważnie tzw. “boczki” Jak je zgubić?
 

Wskazówki

 
Na samym wstępie warto zaznaczyć, że aby nasze ćwiczenia były całkowicie skuteczne powinniśmy pilnować tego, aby nasz puls był podwyższony i oscylował wokół 130-140 uderzeń na minutę. Tak wysokie tętno znacznie bardziej sprzyja spalaniu tłuszczu. Ponadto podczas wykonywania ćwiczeń powinniśmy mocno napinać mięśnie, szczególnie te brzuszne ponieważ ułatwi nam to utrzymywanie równowagi, ale również pomogą nam w przyszłości zachowywać poprawną postawę ciała i zapobiegną bólom pleców. Nie zapominajmy o tym, aby ćwiczyć trzy razy w tygodniu co najmniej po 40 minut dziennie. Dopiero bowiem po upływie 30 minut nasz organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową.
Poniżej zaprezentowane ćwiczenia należy wykonywać w dwóch seriach trwających pół minuty. Postaraj się przy tym zachowywać szybkie oraz równe tempo. Pomiędzy każdym ćwiczeniem pozwól sobie na 10 sekundowy odpoczynek podczas którego warto uzupełnić płyny w organizmie.
 

1. Brzuszki

 
Brzuszki są bardzo popularnym ćwiczeniem na wzmocnienie mięśni brzucha, lecz aby zadziałały dobrze na boczki należy je lekko zmodyfikować: kładziemy się na plecach, nogi łączymy razem i lekko uginamy. Następnie kładziemy się bokiem na ziemi w taki sposób, aby górna część pleców wciąż płasko przylegała do podłogi. Dłonie umieszczamy za głową i spinamy mięśnie brzucha. Ćwiczymy w ten sposób przez 30 sekund, a następnie powtarzamy serię na drugą stronę.
 

2. Pajacyki

 
Pajacyki doskonale znamy jeszcze z czasów lekcji wychowania fizycznego. Stajemy prosto łącząc nogi ze sobą oraz unosząc ręce do góry, a następnie zaczynamy skakać w równym tempie robiąc rozkrok oraz łącząc ze sobą dłonie nas naszą głową. To ćwiczenie możemy powtarzać przez trzydzieści sekund, lub jeśli czujemy się na siłach – przez minutę.
 

3. Wypady

 
Kolejnym skutecznym sposobem w walce z boczkami są wypady. Stajemy w lekkim rozkroku i robimy wypad nogą do bogu. Uginając kolana wypychamy biodra do tyłu robiąc przysiad. Pilnujmy tutaj, aby nasze plecy pozostawały w prostej pozycji, a kolano ugiętej nogi nie wychodziło poza nasze palce u stóp. Druga noga z kolei pozostaje prosta w kolanie. Ten wypad możemy chwilkę pogłębiać, a następnie wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie na drugą nogę.

4. Łokieć – kolano

 
Szybkie ćwiczenie polegające na skakaniu i unoszeniu zgiętego kolana do góry po skosie łącząc je z przeciwległym łokciem. Ćwiczenia wykonujemy naprzemiennie raz łącząc prawy łokieć z lewym kolanem, a raz na odwrót. Staramy się przy tym zachowywać równe i szybkie tempo.
 

5. Plank bokiem

 
Ostatnie już ćwiczenie należące do spokojniejszych. Kładziemy się na boku podpierając się na przedramieniu. Napinamy tutaj mocno mięśnie brzucha i unosimy biodra do góry. Staramy się utrzymać w tej pozycji przez trzydzieści sekund pilnując, aby ciało od stóp do głów tworzyło prostą linię.
 

Inne ćwiczenia które pomogą zwalczyć “boczki”

 
Ćwicząc w ten sposób trzy razy dziennie, wciąż mamy dwa dni w tygodniu wolne od treningu. Jeżeli chcemy przyspieszyć nasze efekty warto wówczas skorzystać z innej aktywności fizycznej tym razem opierającej się na treningu cardio. Wystarczy, że przez 30-40 minut będziemy: jeździć na rowerze lub na orbitreku, biegać, pływać lub ćwiczyć z hula-hop, które świetnie modeluje talie i powiększa jej wcięcie.