Cellulit – jak z nim walczyć?

Jak walczyć z cellulit-em?

Cellulit jest zmorą wielu kobiet, która utrudnia im życie. Przykład – kobiety unikają jak ognia, krótkich spodenek latem, bo wstydzą się swoich nóg, które przypominają skórę pomarańczy. Dlatego wolą się męczyć w długich spodniach.

Zanim zaczniesz walczyć z cellulitem. Musisz sobie uświadomić, że walka może być czasochłonna. I trzeba wprowadzić w swoim życiu pewne nawyki, które będą budować zdrową i ładniejszą sylwetkę, pozbawioną cellulitu.

W dzisiejszym wpisie pomówimy o części ciała gdzie znajduje się najwięcej cellulitu. Mięśnie dwugłowe uda (tylna część uda) i o tym jakimi ćwiczeniami ujędrnić te partie ciała.

CO SIĘ SPRAWDZA W WALCE Z CELLILT-EM LEPIEJ OD KREMÓW?

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu na stałe to musisz przede wszystkim zadbać o swoje odżywianie oraz należy zacząć trenować aby ujędrnić ciało.

Jak to działa?

Dieta sprawi, że Twoja skóra będzie cieńsza (mniej tkanki tłuszczowej). Trening “wypełni” mięśnie, które idealnie dopasują się do tej cienkiej skóry. To jest najlepsza (i jedyna) droga aby zwalczyć cellulit. Dlatego napisałem na początku, że to wymaga czasu.

Tej kombinacji (dieta + trening) nie zastąp nawet najlepszy krem! Oczywiście możesz się takimi wspomagać lub peelingami i masażami ale traktuj to tylko jako dodatki do treningu i odżywiania.

cellulit jak walczyć

Grafika przedstawia najefektywniejsze ćwiczenia, które korzystnie wpływają na tylną część Twojego uda. Poprawiają jego wygląd, napięcie skóry oraz zwiększają jędrność.

Warto dodać, że każde ćwiczenie z grafiki powinno być wykonane z zewnętrznym oporem (ciężarem), gdyż właśnie takie ćwiczenia (z ciężarem) modelują sylwetkę i poprawiają jej JAKOŚĆ.

ĆWICZENIA UJĘDRNIAJĄCE TYŁ UDA

JAK WALCZYĆ Z CELLULIT-EM? ZADBAJ O JAKOŚĆ SYLWETKI.

Czym jest jakość sylwetki? Jest to między innymi brak cellulitu. Jakość jest to wręcz jego odwrotność, czyli:

  • napięta skóra, jakbym była idealnie dopasowana do twojego ciała coś a’la lateks
  • twarde i napięte mięśnie
  • cienka warstwa skóry

To wszystko tworzy idealne i upragnione przez kobiety połączenie, czyli brak cellulitu oraz zgrabne, smukłe ciało.

UWAGA! COŚ DLA CHUDZIELCÓW Z CELLULIT-EM.

Dlatego osoby z niską masą ciała lub z prawidłową masą ale z sylwetką typu skinny fat (czytaj więcej o skinny fat), powinny uwagę skupić na poprawieniu JAKOŚCI ciała.

I nie powinny fiksować się na wadze, TYLKO na wyglądzie sylwetki. Waga dla was nie jest wyznacznikiem efektów (tym bardziej coraz mniejsza).

DZIAŁAJ!

Ps. Jeśli potrzebujesz pozytywnych zmian w swojej sylwetce,
zapraszam do programu METAMORFOZY SYLWETKI.